Zombieland (2009)

Zombieland

USA 2009, Zombieland, režie: Ruben Fleischer, scénář: Rhett Reese a Paul Wernick, kamera: Michael Bonvillain, hudba: David Sardy, střih: Alan Baumgarten, hrají: Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone, Abigail Breslin, Amber Heard, Bill Murray a další…

formát: 2.35:1, barevný, HD digital, délka: 88 minut

Columbus je asociální adolescent, který vlastně úplnou náhodou přežije moment, kdy se z obyvatel USA stanou zombíci a jelikož není hloupý a má svůj život rád vymyslí celou řadu pravidel, které dodržuje a které mu zachraňují život. Na silnici se potká s šíleným zombiebijcem Tallahassem v cadillacu, o kterém brzy zjistí, že jeho největším cílem je sehnat piškot s krémovou náplní značky Twinkie. Při kontrole supermarketu se setkají s dvojicí dívek Wichitou a Little Rock, které jsou sice živé, ale zároveň podlé a tak se brzy oba přátelé proti své vůli ocitnou v nezáviděníhodné situaci.

Film je plný nečekaných zvratů, což je u tohoto žánru velice příjemným zpestřením. Zombieland však není horrorem, ale zajímavou směsicí žánrů – horror, akční a komedie a po pravdě je přímou reakcí na úspěšnou britskou komedii Shaun of the Dead se Simonem Peggem.

zombieland

Zombieland je typická oddychovka, která uspokojí jak náctileté publikum, tak milovníky horrorů, kteří si u řady scén budou vrnět blahem. Režie je velice příjemně invenční a scénář netrpí žádnými viditelnými logickými lapsy. Hlavním motorem jsou ale především gagy a těch se všichni hlavní herci dopouští přirozeně a samovolně. Jesse Eisenberg je vynikající a typově přesný, to samé platí o Woody Harrelsonovi, který chvílemi vypadá, že hraje sám sebe, což vzhledem k tomu o jaký žánr se jedná svědčí, jak mimořádný herec to je a Abigail Breslin od dob Malé Miss Sunshine hodně povyrostla. Emma Stone pak doplňuje romantickou linii filmu, ale od toho aby hrála pouhý doplněk jí dělí značná schopnost hrát. Troufám si tvrdit, že cameo Billa Murrayho patří mezi to nejvtipnější, co jsem za posledních 10 let v žánru komedie viděl.

zombieland2

Zombieland je však pořád nepřístupný film, je plný černého humoru, je dostatečně americky drsný a má řadu strašidelných momentů, které umně střídá s komickými vložkami ad absurdum. Jako oddychová zábava pro fanouška horrorů tady už dlouho nic podobného nebylo a mám-li srovnat zábavnost Shaun of the Dead se Zombielandem, tak Zombieland ostrovní kolegy při vší úctě dostaly k.o.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Ondra Slanina

 

2 Diskuse

  1. lida simandlova napsal:

    Od tohoto filmu jsem fakt nic nečekala a úvodní scéna mě moc nevzala, ale po pár minutách nakonec se z toho vyklubala pořádná pecka se skvělou muzikou. Bomba!

  2. Ondra Slanina napsal:

    14. 7. Aktualizováno: Hollywood Reporter dnes informoval, že Zombieland 2 bude uveden na 10 let od premiéry jedničky – tedy v říjnu 2019. Vrací se celý tým – režisér i hlavní hvězdy – Jesse Eisenberg, Emma Stone, Woody Harrelson i Abigail Breslin. Scénář píší autoři prvního dílu.

Přidat komentář

TOPlist