Mistr destrukce Roland Emmerich

Roland Emmerich

Roland Emmerich

Roland Emmerich se narodil 10. listopadu 1955 v německém Stuttgartu. Již od mládí mu učarovalo umění a věnoval se mu prakticky jak v malířství, sochařství, tak i ve filmu. Když začal studovat na filmové škole v bavorském Mnichově bylo učitelům jasné, že před nimi je obrovský talent, ale zároveň megaloman. Jeho studentský film Princip Noemovy archy (1983) stál milion marek! Kromě toho, že málem zruinoval školu byl uveden na MFF v Berlíně, kde měl obrovský úspěch a prodal se do více jak 20 zemí. Mimochodem když se mezi snobskými recenzenty snesla kritika na Emmerichovo působení v čele poroty na festivalu v Berlíně před několika lety, bylo krásně vidět, jak jsou proti němu zaujatí. Přitom Emmerich je nesmírně inteligentní, bystrý a citlivý člověk.

Jeho dalším filmem byl duchařský horror Joey (1985), kde už začal formovat svou skupinu trikařů a v dalším filmu tentokrát komedií Hollywood Monstrum (1987) udělal další krok. Napůl byl snímek hovořený v angličtině.

Roland Emmerich - filmografie

Měsíc 44 (1990)
Skutečně průlomovým snímkem bylo sci-fi Měsíc 44 kompletně natočené v angličtině a víceméně za babku. Žádný Schindlerův seznam to nebyl, ale slušné řemeslo film nepostrádal. Efekty a způsob vyprávění však utvrdily hollywoodské producenty, že tohoto filmaře potřebují. A bylo to.

Roland Emmerich - filmografie

Univerzální voják (1992)
Roland Emmerich ze spolupráce s Jeanem Claudem Van Dammem a Dolphem Lundgrenem vůbec nebyl nadšený. Belgický baleťák a švédský inženýr matematiky ho nepřesvědčili ani zdaleka, že by byli schopní zahrát cokoliv. Nicméně věděl, že je třeba uspět. Hollywood dává vždy jen jednu první šanci, výjimky se dají spočítat na prstech jedné cirkulárkou pohmožděné ruky. Film se nakonec i přes nepříznivé kritiky stal komerčním hitem.

Pages: 1 2 3 4

Přidat komentář

TOPlist