Nezávislí pod značkou Fox Searchlight

Nezávislí pod značkou Fox Searchlight

Nezávislí pod značkou Fox Searchlight

Do roku 2012 uvedla a uvede do kin art divize u Foxů působící na trhu od roku 1995 Fox Searchlight 157 titulů. Miramax, který byl jedničkou na trhu zahraničních a nezávislých filmů v USA přivedl na myšlenku Hollywoodská studia založit divize pro nezávislé. S odstupem času se ukázalo, že Fox Searchlight je suverénně nejzářivější hvězda mezi všemi.

Fox Searchlight má za sebou neuvěřitelnou řádku úspěchů. Specializuje se na zahraniční tvůrce, které přivádí do široké distribuce (Timur Bekbambetov, Danny Boyle, Kevin MacDonald, Alexander Aja, Bob Raffelson, Bernardo Bertolucci, Ang Lee), zajímavé nováčky (Jason Reitman, Darren Arronofsky, Jonathan Dayton, Valeria Faris) a spolupracuje s režiséry, kteří by nikdy nedělali mainstream nebo jsou naopak společensky angažovanými tvůrci (Richard Linklater, Wes Anderson, Spike Lee, Edward Burns).

U nás na Realfilmu jsme již o řadě filmů psali – Kluci nepláčou, Bokovka, Děkujeme, že kouříte, Hory mají oči, Wrestler, 28 dní poté ( v článku Nejslavnější zombie horrory) a ještě jistě budeme, např. příští úterý film Juno. Podívejme se však na nejzajímavější úspěchy této společnosti, o kterých jsme se ještě nezmiňovali.

Nezávislí pod značkou Fox Searchlight

Dokumentární drama Richard III. (Looking For Richard) natočil Al Pacino a byl v pozici režiséra, herce a producenta. Film pospojoval z hraných částí na divadelních prknech, zkoušení a rozhovorů s předními shakekeaspearovskými herci na divadle i ve filmu (Al Pacino, Alec Baldwin, Aidan Quinn, Winona Ryder, Kevin Spacey). Richard III. je tak zajímavou úvahou a zpovědí o herecké profesi a jednom z nejlepších dramatiků všech dob. Film jde do maximální hloubky a podstaty divadla a herectví.

Nezávislí pod značkou Fox Searchlight

Vynikajícím úspěchem je snímek Ledová bouře (Ice Storm, 1997), kterou natočil Ang Lee a do hlavních rolí obsadil Kevina Klinea, Tobey Maguirea, Sigourney Weaver, Elijaha Wooda a Christinu Ricci. Retro snímek odehrávající se na americkém předměstí v roce 1973 popisuje středostavovskou rodinu se skutečnými problémy a starostmi na úrovni dospívání i dospělosti. Nepřikrášlené drama se s přibývajícími lety stalo určitě neoddiskutovatelnou trvalkou.

Nezávislí pod značkou Fox Searchlight

Ve stejný rok Fox Searchlight přivedlo do světových kin jednu z nejlepších komedií devadesátých let Do naha! (Full Monty). V Sheffieldu je velká komunita ocelářů a zrovna teď jsou bez práce. Třicetiletý Gaz musí platit alimenty na jediného syna, Dave má problémy s potencí a obezitou, Lomper páchá sebevraždu. Jsou to prostě hrdinové k pohledání. Ale až do té chvíle než někoho z nich napadne spásná myšlenka, staneme se striptéry. A tak se tito naprosto nepohlední zoufalí muži rozhodnou stát se plnohodnotnými zaměstnanými členy společnosti.

Na první pohled naprosto nevhodné téma pro komedii se ukázalo jako lék pro skomírající ostrovní velmoc a celosvětově film utržil obrovské peníze, které producenti spravedlivě rozdělili od herců až k osvětlovačům. Film je velice vtipný, má rychlé tempo a vévodí mu herecký výkon Roberta Carlylea, který se díky tomuto filmu mohl stát protivníkem Jamese Bonda. Také Mark Addy zde odstartoval kariéru komediálního herce.

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist