Postradatelní (2010)

Postradatelní (2010)

Postradatelní

USA 2010, The Expendables, režie: Sylvester Stallone, scénář: Sylvester Stallone, David Callahan, hudba: Brian Tyler, kamera: Jeffrey Kimball, střih: Ken Blackwell, Paul Harb, hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Mickey Rourke, Dolph Lundgren, Randy Couture, Terry Crews, Eric Roberts a další…

formát: 2.35:1, barevný, 35mm, délka: 103 minut

Film:

Somálští piráti zase unesli nějaké zaměstnance ropné společnosti. Jelikož nedostali zaplaceno včas, rádi by je zkrátili o hlavy mačetami. Téměř při exekuci se však na jejich černých tělech objeví bodová světla laserů a přímo před nimi přistane taška plný poctivých dolarů. Piráti zvyšují cenu a netuší, že se právě dostali na mušku elitních žoldáků – šéfa Barneyho Rosse (Sylvester Stallone), impulzivního drsňáka s noži a se srdcem na správném místě Lee Christmase (Jason Statham), kámoše do nepohody, co umí kung-fu a potřebuje čím dál tím více peněz Jing Janga (Jet Li), drogami rozhozeného hromotluka Gunnara Jenssena (Dolph Lundgren), svalovce s ušima jak karfiól Toll Roada (Randy Couture) a milovníka velkých ráží (Terry Crews).

Postradatelní (2010)

Piráti jsou pochopitelně během pár okamžiků připraveni jako sekaná a po krátkém extempore, kdy se Gunnar pokusí jednoho piráta ještě pověsit, ostatní hoši zasáhnou s tím, že nejsou barbaři. Po akci je třeba si dáchnout a Barney se tak vydá vykérovat si na záda další písmeno jako symbol úspěšné akce k jistému Toolovi (Mickey Rourke), který nejde daleko pro dobrou radu a vždy má po ruce nějaký kšeft, popřípadě mu nevadí obšťastnit nějakou tu padlejší blondýnu.

Na odpočinek není čas. Volá zákazník, pozve si Barneyho do kostela a proběhne výběrové řízení. Jelikož jsou v kostele, říká si Kostelník (Bruce Willis) a na scéně se na chvíli objeví další hromotluk Trench (Arnold Schwarzenegger), který po nastínění kšeftu řekne Barneymu, že podobné kšefty může dělat jen idiot a vypaří se. Kostelník: ,,Co ho žere?“ Barney: ,,Chystá se kandidovat na prezidenta Spojených států.“ Barney kšeft vezme – je potřeba odstranit diktátora blíže nespecifikované země, včetně jeho nohsleda (Eric Roberts), z kterého se nakonec vyklube někdo úplně jiný.

Postradatelní (2010)

Sylvester Stallone se rozhodl natočit Dannyho parťáky pro akční film. Obsadil všechny možné hvězdy, co s díky přijaly (odmítnul Steven Seagal, protože nedostal vyplaceny všechny tantiémy od producenta filmu z jejich dřívějších spoluprací a Jean Claude Van Damme, který řekl, že nepatří do starého železa). Vděčná camea přijal Bruce Willis a Arnold Schwarzenegger a jejich minutová společná scéna i přes jisté rozpaky budí zasloužený smích.

Jsou však Postradatelní dobrým filmem? Nepředpokládám, že by se až do těchto míst dočetl pravidelný divák filmových klubů či oddaný stoupenec Bergmanna a proto si nalijeme trochu čistého vína.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist