Pulp Fiction (1994)

Pulp Fiction (1994)

Pulp Fiction

USA 1994, Pulp Fiction, režie: Quentin Tarantino, scénář: Quentin Tarantino a Roger Avary, kamera: Andrzej Sekula, střih: Sally Menke, hudba: písničková (Dick Dale and his Del-tones, Kool and the Gang, Al Green, Tornadoes, Ricky Nelson, Dusty Springfield, Centurians, Chuck Berry, Urge Overkill, Maria McKee, Revels, Statler brother, Lively Ones), hrají: John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman, Bruce Willis, Ving Rhames, Harvey Keitel, Tim Roth, Amanda Plummer, Peter Green, Eric Stolz, Rosanna Arquette a další…

formýt: 2.35:1, 35 mm, barevný, 154 minut , 168 (rozšířená verze)

Zlatá palma na MFF v Cannes za nejlepší film, Oskar za scénář, nominace na oskara – nejlepší film, režie, herec John Travolta), herec ve vedlejší roli (Samuel L. Jackson), herečka ve vedlejší roli (Uma Thurman), střih

Film:

Vincent Vega (John Travolta) má hlídat zhýčkanou manželku místního gangstera Marcela Wallace (Ving Rhames) Miu (Uma Thurman). Není to lehká šichta, protože ví, že jeho předchůdce vyletěl z dvanáctýho patra jenom kvůli masáži nohou. Butch (Bruce Willis) vyhrál zápas, který měl jednoznačně prohrát a Wallace přišel o velké peníze. Při útěku však na gangstera narazí, oba však netuší, že za pár chvil se budou mít docela rádi. Vincentův parťák Jules Winfield (Samuel L. Jackson) už nechce vraždit, ale Vincent omylem ustřelí hlavu jednomu chlapovi přímo v jejich autě. Poté co uklidí mrtvolu má však Jules násilí akorát dost.

Pulp Fiction (1994)

Gauneři se stali v nezávislém filmu událostí roku a už během natáčení probleskávaly mezi filmaře zprávy, že Quentin Tarantino je objev roku. Danny De Vito má na talenty čuch a tak se jel na natáčení Gaunerů podívat a přitom Tarantinovi vrazil svojí vizitku a řekl, že chce dělat jeho další film. Tarantino poděkoval a šel někomu nechat uříznout ucho, nebo tak něco.

Jak všichni dobře víme, Danny De Vito a John Travolta jsou dlouholetí kamarádi, takže když Tarantino řekl, že by chtěl do svého filmu Travoltu domluvil mu De Vito schůzku. Obtloustlý milionář Travolta, který zrovna všechny přesvědčoval, že snímky typu Kdopak to mluví III mají uměleckou hodnotu je občas proslulý tím, že nemá zrovna cit pro výběr rolí. Tarantino mu ukázal scénář s Vincentem Vegou a řek mu, že mu za to nedá skoro žádné peníze, protože ten film chce natočit levně, aby mu do toho nikdo příliš nekrafal.

Pulp Fiction (1994)

Travolta na to jenom mávnul rukou, že nechápe proč si o něm všichni myslí, že chce peníze, když nemusí do smrti hrábnout, protože Pomáda a Horečka sobotní noci mu na tantiémách vydělává miliony dolarů a že mu bohatě stačí 10 000 dolarů pro formu. Pak Tarantina vyhodil a šel na panáka k sousedovi Bruci Willisovi a řek mu, že u něj byl takovej magor a přines mu scénář k Pulp Fiction. Willis pak vzápětí volal Tarantinovi, že by si se sousedem rád zahrál ve filmu a Tarantino mu s nadšením dal roli Butche, čímž si na dlouho rozkmotřil Michaela Madsena. Madsen řekl Tarantinovi něco v tom stylu, podej ďáblovi prst a utrhne ti celou ruku. Proč ty magore, dáváš role Willisovi, chceš připravit nás cool nezávislý herce o práci a poslal ho k šípku.

Mimochodem přesně tohle řekl Madsen Mannovi, když obsadil Cruise do Collateralu, zahrál bych ho mnohem líp, řekl mu tehdy a Mann si šel dát mojito a přitom si ťukal na čelo. Tarantino se s Madsenem usmířil až časem, jak dosvědčuje Kill Bill vol. 2. O Samuelu L. Jacksonovi Tarantino uvažoval již od začátku. Šel za ním a řek mu, že je ten největší rasista pod sluncem, že používá za každým slovem negr a za Pulp Fiction mu nedá ani jeho obvyklý mizerný honorář, ale zase mu dá z filmu procenta z tržeb.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist