První ohlasy filmu Black Swan Darrena Arronofskyho

Proč se těšit na letošní filmový festival v Benátkách

První ohlasy filmu Black Swan Darrena Arronofskyho

Ve středu zahajoval festival v Benátkách a jak už jsme Vás informovali zahajoval dramatem z baletního prostředí Black Swan, který režíroval redakční oblíbenec Darren Arronofsky (Wrestler, Fontána).

Před 2 lety Arronofsky s Wrestlerem na festivalu triumfoval a odnesl si Zlatého lva a pořadatelé ho letos požádali, aby byl jeho snímek uváděn jako zahajovací kinematografické dílo této prestižní události. Přijetí filmu bylo mimořádné, festivalové publikum film po uvedení poctilo ovacemi vestoje a prestižní novináři z celého světa již připravili první recenze a kritické noticky.

V London Daily Telegraph napsal kritik David Gitten:,,Každý filmový festival těží ze silného zahajovacího filmu a tento těžko mohl přijít s něčím silnějším než je Black Swan.“ V New York Times byli k filmu poněkud zdrženlivější. Filmu vyčítají, že navenek se tváří jako psychologický thriller, ale nabízí monochromní atmosféru a postavy a vyznění filmu je sice osudové, ale velmi nepravděpodobné.“ Todd McCarthy, který píše pro magazín Variety označil snímek za ,,over the top“, ale uznává, že snímek nabízí velmi pocitovou podívanou.

Na čem se však všichni vzácně shodují jsou mimořádné herecké výkony Natalie Portman a Winony Ryder a již teď se hovoří o Oskarových kreacích.

1 komentář

  1. Vladimír Rychlovsky napsal:

    Pravé jsem se vrátil z kina a shlédnul jsem Black Swan.To je úžasný film,sice do poloviny filmu trochu nuda,ale pak je to nářez.Hlavní postava – to je bomba.Prostě dokonalé.

    Vladimír

Přidat komentář

TOPlist