Buď bude v roce 2012 konec světa nebo Hoover

Počátek (2010)

Buď bude v roce 2012 konec světa nebo Hoover

Když jsme s kolegou Danem připravovali festival na Stránově, bavili jsme se o tom, jak jsou dnešní média bulvární a tak jsem se rozhodl, že je možná na místě se na to také vrhnout. Nebojte, dělám si samozřejmě legraci. Při pohledu na ekonomické rubriky i na Realfilmu, nelze přehlédnout, že Leonardo Di Caprio je letos bezesporu tahounem č. 1 a je bezesporu králem Hollywoodu (Avatar měl premiéru přeci loni). Uvidíme tedy, jak se mu povede s filmem Hoover.

V roce 2010 měl DiCaprio v kinech 2 filmy – Prokletý ostrov (celosvětové tržby 294,5 milionu dolarů + jen na amerických nosičích 21,6 milionu dolarů) a pochopitelně strhující Počátek (dosud celosvětové tržby 770 milionu dolarů). Nyní si vybírá zaslouženou pauzu, kterou ale naplňuje přípravou na ohlášený film Hoover režiséra Clinta Eastwooda.

Film vzniká podle scénáře oskarového Dustina Lance Blacka (triumfoval za mimořádný film Milk) a je to životopisný snímek o zakladateli FBI J. E. Hooverovi, známém kontroverzním bouřlivákovi, homosexuálovi a převlékači kabátů. Na filmu pracuje tradiční Eastwoodova parta – kameraman Tom Stern, střihači Joel Cox a Gary Roach a film produkuje Eastwood, pochopitelně osobně, společně s Brianem Grazerem a Ronem Howardem, s kterými stvořili společně již Výměnu . Premiéra je ohlášena na rok 2012.

Přidat komentář

TOPlist