Romantická komedie nebo spíš romance s humorem v režii Edwarda Zwicka

Princ z Persie (2010)

Romantická komedie nebo spíš romance s humorem v režii Edwarda Zwicka

Edward Zwick, který na plátno dosud převáděl dramata typu Glory, Poslední samuraj nebo Krvavý diamant se sice už o romantiku pokusil v Legendě o vášni, ale stále tam byl silný válečný motiv. Po neúspěšném dramatu Odpor se definitivně přeorientoval na romantickou komedii nebo spíše romanci s humorem.

Jeho nový snímek Love and Other Drugs spojí výrazné talenty Jakea Gylenhaala (Princ z Persie, Zkrocená hora) a Anne Hathaway (Zkrocená hora, Rachel se vdává). Nepůjde však o žádnou roztomilou romanťárnu ála Pretty Woman, protože Zwick adaptuje memoáry Jamie Reidyho s všeříkajícím názvem Hard Sell: The Evolution of Viagra Salesman (volně přeloženo: Tvrdý prodej: Vývoj obchodníka s viagrou).

Maggie (Anne Hathaway) je půvabná volnomyšlenkářka, která se nechce vázat. Jenže lásce neporučíš a jejím ideálním protějškem se stane drsný obchodník ve farmaceutickém průmyslu (Jake Gyllenhaal), který jak známo vyžaduje ostré lokty. Skutečnost, že jejich vztah není pouhý úlet na jednu noc překvapí oba na první pohled rozdílné individualisty.

Zdá se tedy, že velkých dramatických zvratů se sice nedočkáme, ale nebyl by to Zwick, aby se ve filmu nevyjádřil k nějakému aktuálnímu fenoménu. Vzhledem k velké nepřístupnosti filmu to ale nebude až taková limonáda. Ve filmu se objeví další zajímaví herci jako Oliver Platt, Hank Azaria nebo v Americe velmi populární Jill Clayburgh, která bohužel minulý týden zemřela. Film vstoupí do amerických kin již příští týden a první reakce jsou zatím mimořádně příznivé. Vezměte tedy zavděk prvním trailerem a to zde.

Přidat komentář

TOPlist