Comeback pro Halle Berry?

Comeback pro Halle Berry?

Comeback pro Halle Berry?

Použijme stroj času a vraťme se o 5 let zpátky. Halle Berry byla na vrcholu kariéry, získala Oskara za Ples příšer, slavila ohromné kasovní úspěchy v sérii X-Men nebo úspěšné Bondovce Dnes neumírej (Die Another Day). Jenže pak přišla nabídka hrát v comicsové Catwoman, z které se vyklubal děsivý propadák a na jejím hereckém výkonu nenechali novináři nit suchou. Když propadly i další komerční filmy a nezaujaly ani umělecké snímky, zavřela se nad ní voda.

A na letošním Cannes to vypadalo u jejího kanadského nízkorozpočtového filmu Frankie and Alice úplně stejně. Po filmu neštěkl doslova ani pes. Jenže…S koncem roku se to změnilo a to v momentě, kdy se objevil seznam nejpřesvědčivějších hereckých výkonů a Halle Berry s nenápadným snímkem byla mezi nimi. Nezávislí producenti proto pronajali na začátku prosince 1 kino v USA, aby byly splněny podmínky Americké akademie udělující Oskary.

Úspěch se dostavil při vyhlášení nominací na Zlaté glóby, kde se Halle Berry objevila jako kandidátka na prestižní ocenění v hlavní roli.

Dějová linka je ovšem značně originální. Film je totiž o ženě s poruchou osobnosti, která se snaží zůstat sama sebou, protože její druhé já, které je rasistická mrcha jí způsobuje řadu problémů.

Film režíroval Geoffrey Sax (paranormální thriller White Noise) podle námětu věhlasných psychiatrů celebrit, kteří film inspirovali skutečným případem. Scénář psalo dokonce 6 scenáristů, z nichž pro většinu to byla úplně první práce pro film. Za kamerou byl zkušený Newton Thomas Sigel (X-Men1,2, Obvyklí podezřelí, Valkýra), který filmu dodal opravdu zajímavý vizuál a v další výrazné roli se objeví Stellan Skarsgaard. Film má vysokou nepřístupnost, do větší distribuce se dostane v únoru a na trailer se můžete podívat zde.

Přidat komentář

TOPlist