Vtipné filmové hlášky, kde peníze hrají prim

Wall Street (1987)

Vtipné filmové hlášky, kde peníze hrají prim

V měsíci, který věnujeme penězům a úspěchu, tedy tradičním novoročním předsevzetím, bude jistě přínosem připomenout si pár humorných filmových hlášek o penězích z filmů Smrt na pohřbu, Wall Street 1, 2 a Neslušný návrh. Redakce upozorňuje, že toto téma bere stejně vážně jako infarkt.

Nejenže jsme to psali na Realfilmu, ale sami to jistě víte. Nikdo prací peníze ještě nevydělal a ve filmu je to vždy tak snadné. Stačí vzít bouchačku a zajít do banky a nebo jako v případě černočerné komedie geniálního komediografa Franka Oze vzít pár fotek a zajít na pohřeb, jako to udělal homosexuální trpaslík v úspěšné britské komedii Smrt na pohřbu (Death at the Funeral, 2007). Upozorňujeme na množství vulgarismů v tomto dialogu.

Rozhovor bratrů v pokoji za zavřenými dveřmi.

Daniel: Proboha Roberte, on tátu šoustal.
Robert: Ale hovno. To si děláš prdel?
Daniel: Ne já si prdel nedělám. Ukázal mi fotky. Je mi zle.
Robert: Ne, počkej. To mi jako chceš říct, že byl táta teplej?
Daniel: Jo, přesně to chci říct.
Robert: A jako, že podváděl mámu?
Daniel: No, evidentně.
Robert: S tím malým.
Daniel: Jo.
Robert: Oh.
Daniel:Vím, že je to docela pecka, ale podstatné je, že on chce prachy!
Robert: Jak to myslíš prachy?
Daniel: No, chce prachy! 15 000 liber!
Robert:Tak mu řekni, ať si vylíže prdel.
Daniel: Ne, ty to nechápeš. Má ty fotky a když mu nedáme prachy bude všude vyprávět podrobnosti z jejich šoustání!
Robert: Nechci slyšet podrobnosti o jejich šoustání.
Daniel: Co budeme dělat?
Robert: Á kurva.

Wall Street (1987)

A nebo si vezměte košili s bílým límečkem, kupte si kubánský doutník a vzhůru na Wall Street, jako to udělal hnedle dvakrát Michael Douglas.

Gekko: Procentu nejbohatších patří půlka týhle země, 5 trilionů dolarů. Třetina jde z tvrdý práce a dvě třetiny z dědictví, který je nakumulovaný mezi vdovama a idiotskýma synáčkama. Já dělám s akciemi a spekuluji s nemovitostmi. To je blbost. Máš 90% americký veřejnosti, který maj málo a nebo vůbec nic. Já nic nevytvářím. Já vlastním. My děláme pravidla, kámo. Zprávy, války, mír, hladomor, konjunkturu, cenu kancelářský sponky. Taháme králíky z klobouku, zatímco všichni sedí a zírají, jak jsme to zatraceně udělali. A teď, ty seš tak naivní, že si myslíš, že žijeme v demokracii, co kamaráde? To je volný trh. A ty seš jeho součástí. A máš instinkt zabijáka. Zůstaň se mnou kámo, mám tě ještě pořád co učit.

Gekko: Mám ambivalentní emoce, kámo. Jako když Larry Widman (Gekkův úhlavní nepřítel ve filmu) sjede z útesu v mým novým maseratti.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist