Intimní osvětlení již zítra v Baru Bárka!

RealFilm pořádá filmový klub se snímky Nové vlny - Filmový klub RealFilm.cz - Intimní osvětlení (1965)

Intimní osvětlení již zítra v Baru Bárka!

Zítra pokračujeme již druhou pražskou projekcí filmového klubu Realfilmu v Baru Bárka. Budeme promítat snímek Intimní osvětlení a podle ohlasů představení v Říčanech je snímek stále živý a zábavný.

Zítra, tedy 16. března od 19:30 promítneme další vynikající český snímek Nové vlny Intimní osvětlení. Děj by se dal shrnout jednou větou, dva kamarádi muzikanti se setkávají po letech. Více toho prozrazovat opravdu nechceme, protože čím méně toho budete o ději vědět, tím více se budete bavit. Snímek, který filmoví teoretici objevili teprve nedávno, patří k vrcholům tuzemské tvorby. Film reprezentuje spíše civilnější tvorbu Nové vlny a je přiznaným inspiračním zdrojem řady současných amerických nezávislých filmařů (např. Alexander PayneBokovka, O Schmidtovi).

Režisér snímku byl Ivan Passer, který dodnes přednáší na amerických filmových školách a jeho zajímavý život bude i tématem úvodního slova, ve kterém mimochodem vysvětlíme termín ,,postelová angličtina“, zastavíme se nad kamerou Miloslava Ondříčka a objasníme, proč film musel putovat do trezoru.

Ve filmu se v jedné z hlavních rolích objevila Věra Křesadlová a po jejím boku uvidíte celou řadu neherců, jejichž výkony jsou ovšem zcela vymykající se tomuto označení. Nesmírně silný a pravdivý příběh nijak nepřikrášluje mezilidské vztahy a diváci v něm jistě najdou paralely i se svým životem. Film i po letech nabízí působivou atmosféru, aktuální myšlenku a možná budete překvapeni, jak humorný film vlastně je. Pokud jste film již viděli, rozhodně neváhejte zajít na představení, protože atmosféra je vždy přeci jenom jiná, než v obýváku.

Filmový klub se koná vždy každou 3. středu v měsíci a bude pokračovat až do června, kdy uvidíte ještě filmy Všichni dobří rodáci, Údolí včel a Marketa Lazarová.

Kde: Bar Bárka, Heřmanova 27, Praha 7, hned vedle Národní galerie (Veletržního paláce)
Za kolik: Vstupné na akci je 65 korun a cena zahrnuje již všechny státem povinné příplatky.

Další info zde

Přidat komentář

TOPlist