Němci se vyděsí šokujícím thrillerem Iron Doors

Rekviem za sen (2000)

Němci se vyděsí šokujícím thrillerem Iron Doors

Březen bude patřit na Realfilmu napětí. Současná domácí kino nabídka obsahuje 127 hodin a Černou labuť a DVD premiéry zahrnují Černou smrt nebo vynikající Město, jehož recenzi uveřejníme ještě dnes večer, je jasné, že na další thriller si budeme muset ještě chvíli počkat. Ve čtvrtek sice vstoupí do kin příjemný sci-fi snímek Správci osudu, ale ten na žánr thrilleru vědomě rezignuje ve prospěch mysteriózní romance. Naši němečtí sousedé však natočili opravdu výživný kus Iron Doors a hned ve 3D!

Mladý Mark (Axel Wedekind, Rohtenburg) se probudí v uzavřeném prostoru připomínající trezor. Nejdříve celou situaci hodnotí s poněkud šibeničním humorem, ale s postupujícím časem a nedostatkem vody se přestává smát. Rozhodne se proto o útěk a začne hloubit do betonu otvor. Ale co je na druhé straně? Až to zjistí, bude se hodně divit!

Vzpomeňme si na kanadskou Kostku, americké Saw, španělské Buried nebo jihokorejského Oldboye. Výchozí situace je vždy stejná, ale projít dveřmi žánru se dá skutečně mnoha způsoby. Snímek byl natočen za pouhých 14 dní, ale celý ve 3D a podle prvních ohlasů to vypadá na poměrně zajímavou podívanou.

Film je namluvený anglicky a zábavné je to, že druhá postava, která se ve filmu objeví a kterou uvidíme již v traileru je černoška, která anglicky nerozumí. Film byl oceněn na řadě horrorových festivalů, dokonce i za vynikající 3D a do německé distribuce vstoupí 10. března 2011.

Pokud se nebojíte, podívejte se na trailer zde!

Přidat komentář

TOPlist