Kalendárium 2010

Osobnost roku

Miloš Forman

Natalie Portman

* 9. června 1981, Haifa, Izrael

Půvabná herečka je dcerou jeruzalémského lékaře a americké umělkyně z Ohio. V současnosti žije celá rodina v New Yorku a její matka je zároveň hereččinou agentkou. O tom, že se jí skutečně daří dceři pomáhat vybírat zajímavé role svědčí jednak Oskar za Černou labuť a také komerční úspěchy v nové sérii Hvězdné války, V jako Vendetta, Thor.

Miloš Forman

V jejím širokém hereckém portfoliu pak nalezneme takové režisérské osobnosti jako Luc Besson, Miloš Forman, Woody Allen, Darren Arrronofsky, Michael Mann, Ivan Reitman, Jim Sheridan, Wes Anderson, Kar AI Wong, George Lucas, Mike Nichols nebo Wayne Wang.

Diváky okouzlila již jako Malá Matylda v kultovním Bessonově Leonovi, kde hrála po boku Jeana Rena. Zatímco ostatní mladé dívky by si libovaly v romantických komediích, pak Natalie Portman si důsledně vybírala (respektive její matka) role v mnohem temnějších látkách. Jejím druhým filmem byl dokonce legendární Nelítostný souboj, který byl ve své době zoufale nedoceněný.

Princ a pruďas (2011)

Natalie Portman si během kariéry občas vybrala oddechový čas, ale při pozorném pohledu na její filmografii v ní nenalezneme žádný naprostý přešlap. Pro své role je ochotna podstoupit řadu náročných fyzických příprav. Na roli balety v Černé labuti tvrdě dřela a kvůli filmu V jako Vendetta si dokonce oholila hlavu.

Letos se také vdala a narodilo se jí miminko. Zajímavé je, že její manžel hrál v Černé labuti také. Je to ten baleťák, kterého se Vincent Cassel ptá, zda mu přijde Nina sexy.

Pages: 1 2 3

Přidat komentář

TOPlist