Loganův útěk získává zajímavé obrysy

Nejslavnější kostýmní sci-fi filmy

V anglosaských zemích je sci-fi Michaela Andersona Loganův útěk kultovní klasikou. Na Realfilmu jsme o filmu psali v souvislostech díky opravdu vydařeným kostýmům. Připravovaný remake ovšem začíná nabírat velmi zajímavé obrysy.

Nejprve si připomeňme o čem Loganův útěk vypráví. Děj filmu se odehrává v roce 2274 a v dnešní módě ,,antiagingu“, který hutně přikrmuje také idnes nebo primácká show Mladší o pár let, je velmi aktuální. V 23. století žijí lidé pod sterilní kupolí velkoměsta připomínající obří nákupní park. AHA! Když jim ve 30 letech vyprší ,,čas života“, jsou vybráni do zábavné TV soutěže Carousel, kde dav rozhoduje, který soutěžící si zaslouží být omlazen. AHA! Kdo chce utéct stává se BĚŽCEM a na jeho stopu se vydává tzv. SANDMAN. Jedním z likvidátorů je i Logan (Michael York), který nepochybuje o své práci až do okamžiku, kdy se blíží jeho třicetiny.

Jak víte, tak film je připravován na míru Ryanu Goslingovi (nominace na Oskara za Blue Valentine) a pod produkční křídla si ho vzal na starost legendární tvůrce Matrixu Joel Silver! Ten nadšený úspěchem filmu Drive (info zde) na MFF v Cannes svěřil snímek definitivně do rukou režisérovi Nicholasu Windingu Refnovi.

Joel Silver má v branži pověst člověka, který dovede ocenit úspěch a v Refnovi cítí zřejmě neuvěřitelný potenciál, stejně jako v hlavní hvězdě. Proto zní v současné době jeho rozhodnutí dát tvůrcům neomezený čas na přípravu jako z pohádky. Scenárista Will Beal (skvělý seriál Castle na zabití) začíná s přepisováním scénáře, protože jak Gosling, tak Refn vyžadují změnu pravidel jejich nově vznikajícího světa.

Bratři Wachovští měli na přípravu Matrixu čtyři roky, takže uvidíme, kdy se Loganův útěk nakonec dočká realizace, ale jedno je jisté. Na nedostatek času se nikdo vymlouvat nemůže. Mimochodem, film se zřejmě bude natáčet rovnou ve 3D.

Přidat komentář

TOPlist