Navštivte Pražské filmové léto za 30 korun českých

Melancholia (2011)

Loňský úspěch festivalu Žižkovské filmové léto v kině Aero letos vedl k jeho rozšíření z Žižkova i do Holešovic a do samotného srdce Prahy k Václavskému náměstí. Filmy za cenu jedné vychlazené dvanáctky bude promítat kromě Aera nově i Bio Oko a kino Světozor.

V Aeru přehlídka proběhne během července, v Biu Oko v srpnu a v kině Světozor dokonce po oba dva letní měsíce.

„Pražské filmové léto jsme připravili pro všechny, kteří uvízli v rozpálené Praze, jako osvěžení, které plně vykompenzuje absenci dovolené. Každý den film za pouhých 30 Kč, k tomu mojito na baru – a iluze prázdninové relaxace je dokonalá,“ říká Zuzana Kameníková z kina Aero.

Během dvou letních měsíců budou mít diváci možnost zhlédnout nejen výběr toho nejlepšího z posledních let, ale také staré a osvědčené filmové hity. Z distribučních novinek poslední doby můžeme jmenovat například filmy Melancholia režiséra Larse von Triera, Počátek, sci-fi snímek Christophera Nolana, dále film o zakladateli Facebooku The Social Network, portrét netradiční rodiny s Julianne Moore a Anette Bening v hlavních rolích Děcka jsou v pohodě, film o legendě street-artu Banksy: Exit Through The Giftshop, Oscary ověnčená  Králova řeč a Single Man – oboje s výborným Colinem Firthem v hlavní roli, film Černá labuť Darrena Aronofskeho. České filmy zastupuje například válečné drama Lidice.

Stanley Kubrick - filmografie

Staré dobré filmové  pecky  jsou reprezentovány hororovou klasikou Osvícení podle předlohy Stephena Kinga s bravurním Jackem Nicholsonem v hlavní roli, snímkem Harold a Maude či Woody Allenovým Zahraj to znovu, Same.

Hlavním partnerem přehlídky Pražské filmové léto je Královský pivovar Krušovice.

Diváci mají možnost si ke vstupence na film zakoupit i plechovku Krušovic za cenu 10 Kč.

Předprodej a rezervace vstupenek

Vstupenky lze již teď zakoupit na pokladně kina Aero, Bio Oko a kino Světozor. Rezervace vstupenek je možná mezi 10-17h na tel. čísle 608 33 00 88 či na webových stránkách jednotlivých kin: www.kinoaero.cz, www.kinosvetozor.cz, www.biooko.net

Kompletní program najdete na:

http://www.kinosvetozor.cz/cz/cykly-festivaly/129/Prazske-filmove-leto/226/2011/

http://www.kinoaero.cz/cz/cykly-festivaly/129/Prazske-filmove-leto/226/2011/

http://www.biooko.net/cz/cykly-festivaly/129/Prazske-filmove-leto/226/2011/

Přidat komentář

TOPlist