X-Men: První třída (2011)

X-Men: První třída (2011)

X-Men: První třída, USA 2011, režie: Matthew Vaughn, scénář: Ashley Miller, Zack Stentz, Jane Goldman, Matthew Vaughn, kamera: John Mathieson, hudba: Henry Jackman, hrají: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Kevin Bacon, January Jones, Jason Flemyng, Nicholas Hoult

132 minut, 2.35:1, 35 mm a D-Cinema, barevný

Film:

Film se odehrává od čtyřicátých let minulého století a jeho děj vrcholí událostmi, které známe z dějepisu jako Zátoka sviní. Erik Lensherr (Michael Fassbender) projeví v polském koncentračním táboře své schopnosti, kterými je doslova fascinován úchylný psychopat a sociopat Sebastian Shaw (Kevin Bacon). Když malý Erik nepohne mincí s hákovým křížem bez slitování zastřelí jeho neozbrojenou matku z pistole. V tu chvíli se v Erikovi probudí neodvratná zuřivost. Po skončení války netouží po ničem jiném než Shawa poslat na pravdu Boží.

X-Men: První třída (2011)

Agentka CIA Moira MacTaggert (stále půvabnější Rose Byrne) se stane svědkem velmi neobvyklého setkání v nočním klubu a po několika dramatických situacích se rozhodne kontaktovat odborníka na mutace, mladého profesora Charlese Xaviera (James McAvoy). Charles jí předvede schopnosti své i svých přátel a posléze sestaví zvláštní jednotku, jež se bude soustředit na zničení jejich úhlavního nepřítele. Od té doby už nemohou být lidé, budou už navždy X-Men.

Trilogie X-Men X-Men Origins: Wolverine po celém světě utržily více než 2,7 miliardy dolarů a získaly si početnou řadu fanoušků, kteří ocenili i intelektuální přesah v podobě jasného poselství o postavení menšin ve společnosti. Režie pátého dílu, který je zároveň prequelem k celé sérii, se ujal Matthew Vaughn (Kick-AssHvězdný prach), který sérii obohatil hvězdým obsazením v podobě Jamese McAvoye (Poslední skotský králWanted, Pokání) a Michaela Fassbendera (Hanebný pancharti300: Bitva u ThermopylCenturion).

X-Men: První třída (2011)

X-Men jsou stejně jako další předchůdci Marvelů, neobvyklým typem hrdinů – často nespolečenští, sarkastičtí a nedokonalí, přesto sympatičtí, když bojují s démony jejich milostných životů, potýkají se s tramauty vlastního (ne)sebevědomí nebo potírají mocné padouchy ve světě mimořádných schopností. Jsou dětmi atomu, druh homo superior a dalším článkem v evolučním řetězu. Každý mutant se narodí s jedinečnou genetickou mutací, která se v pubertě začne projevovat jako mimořádné schopnosti. V světě vzrůstající nenávisti, předsudků a strachu jsou vědeckými podivíny… hříčkami přírody… vyvrženci, kteří jsou zastrašováni a proklínáni těmi, kteří nedokážou přijmout jejich odlišnost.

Bylo mi 18 let, když jsme jeli s kamarádem na víkendový výlet do Berlína. Již v té době jsme naprosto ujížděli na filmech a vyrazili jsme do kina na Postupimském náměstí a naším úplně prvním filmem byl X-Men, o kterém jsem si četl celou cestu ve vlaku. Nikdy jsem nebyl žádný velký fanda comicsů, ale Singerův film mě naprosto odrovnal. U žádného z dalšího dílu jsem si neodpustil velké plátno a u X-Men První třída je vidět film v kině maximální nutností! Takhle dobře jsem se totiž ve ztemnělém sále opravdu velmi dlouho nepobavil.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist