Dnes začíná MFF v Karlových Varech a SoundtraCon v Chotěboři

Letošní festival v Karlových Varech nabídne opět zajímavé hosty

Možná by se z toho dala udělat lidová pranostika ve znění:,,Jak zahájení festivalu v Karlových Varech zjistiti? Zahlcenou emailovou schránku míti.“

Na druhou stranu, důležitější filmařská událost v českých zemích není, takže to neberte jako stěžování. S povděkem kvituji otevření letního kina, takže pokud jste již odvykli tomuto romantickému večernímu sledování filmů, nezapomeňte si přibalit do tašky deku. Noci jsou přeci jenom chladné a o Karlových Varech to platí dvojnásobně. Ovšem možností, jak se na festivalu zahřát je víc než dost. Pro alkoholiky připomínám, že mám na mysli pochopitelně horké vřídlo na kolonádě.

Pokud se budete ve Varech nacházet již dnes, nebo jste z blízkého okolí, tak od 23 hodin se bude v letním kině promítat film Jana Eyrová a vstupné je zdarma! Film byl vybrán pochopitelně i z toho důvodu, že hlavním hostem festivalu je Judi Dench (o dalších hostech si přečtěte zde).

Na festival odjíždíme v pondělních ranních hodinách a budeme se vám hlásit pravidelně s večerními aktualitami.

A proč až v pondělí? Protože jedeme také na podstatně komornější, ale pro milovníky filmu a filmové hudby rozhodně zajímavou akci SoundtraCon v Chotěboři. Již dnes se můžete seznámit s českým skladatelem mezinárodního věhlasu Varhanem Orchestrovičem Bauerem (více zde) a zítra se těšte na setkání s jedním z nejvýraznějších hudebních skladatelů střední generace Johnem Otmannem. Naše redakce se již těší na setkání s panem Otmannem, z kterého přineseme exkluzivní rozhovor.

John Ottman

Dovolte mi malou osobní poznámku, když jsme připravovali knihu Slavná světová filmová klasika, tak nás ani ve snu nenapadlo, že o pár měsíců později budeme dělat rozhovor s jedním z dosud činných aktérů. John Ottman totiž stojí za střihem a hudbou vynikajícího filmu z roku 1995 Obvyklí podezřelí (The Usual Suspects), který je na imdb.com hodnocen jako 24. nejlepší světový film všech dob!

Jak vidíte začátek léta je opět v mimořádně hektickém tempu, ale slibuji, že za ty zážitky to stojí.

Přidat komentář

TOPlist