Křišťálový výhled s družičkami a nezničitelnou Hannou

Středa ve Varech býti třeba

Konání MFF v Karlových Varech na začátku léta má kromě hezkého počasí i další, neméně podstatný důvod. Tím je okurková sezóna. Chápeme sice, že vám už neustálé omílání o této akci poněkud leze krkem, ale jeden týden v roce se to snad dá přežít.

Dnes jdou do kin hned tři filmové novinky a dvě jsme již viděli. Ženy sobě jsme odpoledne publikovali a recenzi na Hannu od kolegy Dana Adama zveřejníme o víkendu. Třetí novinkou je pak snímek Martina Šulíka Cigán. Příběh čtrnáctiletého Adama, který se po smrti otce snaží najít cestu životem, má typické znaky příběhů desítek dospívajících Romů z chudých osad východního Slovenska. Odpovědnost nové hlavy rodiny, kterou je Adam za cenu osobních obětí ochoten na sebe vzít, je z něj snímána člověkem, jehož si Adam nemůže vážit. Když se kolem něj hroutí všechno, v co věřil a zůstává v zápase se zlem sám, nenachází řešení. Na festivalu jsme se s tvůrci filmu potkali, ale film jsme bohužel dosud neviděli.

TV

Pátek:

V pátek na vás čeká solidní kriminálka Clinta Eastwooda Tajemná řeka, která má ovšem mnohem blíž k psychologickému thrilleru. Chcete-li si připomenout geniální herectví Rudolfa Hrušínského, tak určitě nepropásněte starší český film Karla Kachyni Pozor, vizita! Ještě před publikováním našeho exkluzivního rozhovoru s milým Johnem Ottmanem si můžete poslechnout jeho hudbu k filmu Hra na schovávanou, kde ztvárnil roli psychiatra Robert De Niro.

21:50 Tajemná řeka Nova
21:50 Pozor, vizita! Barrandov
01.20 Hra na schovávanou Prima

Sobota:

Oficiálně končí MFF v Karlových Varech a pokud nejste zrovna velvyslancem nebo pozvaným hostem, tak se můžete podívat alespoň na přenos v televizi. Ratolesti určitě neodmítnou veselou pixarovku Auta a pro odrostlejší děti a hravé dospělé je tu plastelínový Slepičí úlet, který jsem před drahnou dobou viděl ve Světozoru a hlas Mela Gibsona v roli hlavní slepice je zkrátka fantastický. Dan Adam si jistě nenechá ujít Lovce lidí Michaela Manna a pro zasmání a šibeniční humor je tu kultovní zombie komedie Soumrak mrtvých.

20:00 Slavnostní zakončení MFF Karlovy Vary ČT1
20:00 Auta Prima
21:10 Slepičí úlet ČT2
00:40 Lovec lidí ČT1
01:05 Soumrak mrtvých Prima

Neděle

Zřejmě znáte Letopisy Narnie, ale co vlastně víte o autorovi slavné knižní série? Pokud si potrpíte na mistrovské herectví Anthonyho Hopkinse, nenechte si ujít slavný britský film Krajina stínů. Pro milovníky romance a řeckých ostrovů je připravena příjemná limonáda Mandolína kapitána Correliho.

21:25 Krajina stínů ČT1
21:40 Mandolína kapitána Correliho Prima

KINO:
Hanna
Ženy sobě
Princ a pruďas
V peřině
Pařba v Bangkoku
Paul
Skyline

Lidice
X-Men: První třída TIP Realfilmu
Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
Melancholia TIP Realfilmu
Rychle a zběsile 5
Thor
Čertova nevěsta
Czech Made Man TIP Realfilmu
Zdrojový kód TIP Realfilmu
Orel Deváté legie
Všemocný
Neznámý – TIP Realfilmu
Odnikud někam
Vřískot 4
Útěk ze Sibiře

1 komentář

  1. Roman Potoczný napsal:

    „Soumrak mrtvých“ mě pobavil, jako už dlouho nic jiného v televizi … Poté, co jsem vnímal stejnou dvojku hlavních protagonistů ve filmu Paul, jsem si tenhle zombie komediální nářež nenechal ujít a film v žádném případě nezklamal … Super humor, super nápady …

Přidat komentář

TOPlist