Na obzoru je hvězdně obsazená duchařina Jima Sheridana

Jak na věc (2002)

Jak někteří z vás vědí z recenze na film Strom života, tak Dan Adam byl po určitou dobu nedostupný a první informace, co jsem se od něj dozvěděl byla, že se herci Rachel Weisz a Daniel Craig vzali. A nejen, že se vzali, oni spolu dokonce natočili film.

Oba sympatičtí herci Daniel Craig (Odpor, Renesance, info Kovbojové a vetřelci) a Rachel Weisz (MumieJak na věcFontána) se sešli společně s další hvězdou Naomi Watts (Poznáš muže svých snů, Mullholand Drive, Východní přísliby) na velmi zajímavě rozehraném příběhovém konceptu, který přebíráme z oficiální synopse studia Universal. Někteří lidé říkají, že všechny domy mají vzpomínky. Pro jednoho muže je jeho dům místo, kvůli kterému by zabil, aby zapomněl. Rodina se nevědomky nastěhuje do domu, kde byly spáchány brutální vraždy…aby zjistila, že se stala příštím terčem.

Úspěšný spisovatel Will Attenton (Daniel Craig) skončí svou práci v New York City a přestěhuje se s manželkou Libby (Rachel Weisz) a dvěma dcerami do klidného města v Nové Anglii. Jenže, když se konečně usadí, zjistí, že v domě byla zavražděna matka se svými dětmi. A celé město věří, že vrahem byl manžel, který přežil. Will začne vyšetřovat tragédii a dostane se na stopu Ann Patison (Naomi Watts), sousedce, která byla velmi blízká zemřelé rodině. Když Will a Ann začnou skládat dohromady skládačku záhadného příběhu zjistí, že poslední muž, co opustil Willův dům bude minimálně stejně tak děsivý jako ten, co do něj přijde.

Slavný irský režisér Jim Sheridan (V Americe, Ve jménu otce, Bratři, Moje levá noha), který proslul zejména opakovanou spoluprací s vynikajícím Danielem Day Lewisem (Až na krev) se pustil do diváky milovaného žánru mystery thrilleru, možná až horroru. Film je natočený podle scénáře Davida Loucky, který se podle velmi zajímavého traileru zjevně inspiroval klasickými horrory ze 70. let a evidentně i dílem mistra horroru Stephena Kinga.

Pokud se tedy nebojíte, podívejte se zde na mrazivý trailer.

Přidat komentář

TOPlist