Nejen festivalový V.I.P. Výhled

Náš den přijde (2010)

Festival v Karlových Varech sice o víkendu skončil, ale na druhou stranu v průběhu léta uvidíte jeho ozvěny v pražských kinech a některé dokonce v celorepublikové distribuci, takže není dobré se žinýrovat a vrhněme se na hodnocení Realfilmu a jeho V.I.P. čtenářů.

Režisér Joe Wright uvede hvězdně obsazenou a smrtonosnou Hannu

Hanna

Roman Potoczný: **** Hanna je film, který všem, kdo se na něj odváží jít, nepochybně utkví na dlouho v paměti. Joe Wright natočil bez zbytečné pýchy a předsudků skvělý akčňák, který zařazení do kategorie akčních filmů spíš uráží. Zřejmě tak činil pokání za to, že se při svém nadání dosud věnoval spíš romancím. Nevím, co se mi líbilo víc, zda-li důvěryhodný příběh prostý tradiční akční nadsázky nebo přehršel nádherných obrazů, detailů tváří a akce plné zvláštní poetiky. Vše podbarvené skvělou hudbou Toma Rowlandse a Eda Simonse z mých oblíbených The Chemical Brothers. Každopádně pokud by filmy byly jako ledovce, přál bych si, aby co nejvíce z nich vyčnívalo nad úroveň „Béčkové“ produkce stejně jako Hanna.

Ondra Slanina: Pitomost a ztráta času, která vykrádá slavné vzory. Jediné, co mě zaujalo byla hudba The Chemical Brothers.

The Tree of Life spojí Pitta, Penna a Smetanu

Strom života

Igor Hellebrandt ***** – film vypráví o koloběhu života a smrti na zemi, od velkého třesku až do roku 1950, kde se vypráví příběh o manželském páru, který vychovává tři syny.

Roman Potoczný: **** Režisér Terrence Malick natočil mimořádnou studii o smyslu lidského života. Asi není nic bolestnějšího, než ztratit dítě, syna, bratra, ale všechna radost i utrpení jsou stejně jen zrnkem písku v celém lidském bytí. Malick položil a zodpověděl otázky, které si všichni čas od času pokládáme a udělal to pomocí fascinujícího kaleidoskopu obrazů, které navozují obrovské množství pocitů.

Každý lidský život je podstatný, sami jej vnímáme jako to nejdůležitější na světě.. Ale co skutečně znamená při srovnání se všemi jevy a živly na Zemi, které si žijí svým životem a co teprve při srovnání s délkou života na zemi, či rozlohou celého vesmíru?

Film není vyprávěn tradičním způsobem, ani převratně alternativním způsobem, dokumentární sled jednotlivých obrazů je místy, především s přihlédnutím k délce filmu i mírně únavný, ale přesto mě tento film uchvátil a považuji jej za fascinující autorskou výpověď, která rozhodně stojí za vidění.

Evžen mezi námi


Igor Hellebrandt **** – film vypráví o klukovi, který se chtěl postavit sám na vlastní nohy, navíc každým krůčkem zjišťuje, že život je pes!

Beduin
Igor Hellebrandt ***** – film vypráví o zoufalství a naději matky, která udělá cokoliv, aby zachránila svoji dceru před smrti!

Náš den přijde (2010)

Náš den přijde

recenze Ondry Slaniny

Hle, Beránek Boží (2011)

Hle, Beránek Boží

recenze Dana Adama

Ondra Slanina: Naprostá nevyrovnanost laciného humoru a nepříliš dobrých hereckých výkonů z filmu činí podívanou, která podle mě obstojí spíš u velmi nenáročného diváka. Raději ani nehovořím o technické stránce filmu, jež dopadla prachbídně.

Vulkán

recenze Dana Adama

Ondra Slanina: Fantastické herecké výkony, nečekaný humor a sociální tematika, to vše doplněné láskou k lidem. Film sice občas nefér ždímá emoce, ale rozhodně s dobrým úmyslem.

Aktuální V. I. P. Výhledy

V.I.P. Výhled (Pan Popper a jeho tučňáci, Paul, V peřině)

V.I.P. Výhled (Princ a pruďas, Lidice, Pařba v Bangkoku)

V.I.P. Výhled (X-Men: První třída, Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, Melancholia, Kung Fu Panda 2)

V.I.P. výhled (Rychle a zběsile 5, Thor, Czech Made Man)

V.I.P. výhled (Odnikud někam, Neznámý, Všemocný)

V.I.P. výhled (Útěk ze Sibiře, Láska a jiné závislosti, Sucker Punch, Mama Gogo)

Přidat komentář

TOPlist