Prvotina obnoveného Hammeru vstoupí do českých kin

Legenda horroru firma Hammer se vrací

Po třiceti letech se vrací legendární ostrovní produkce Hammer k výrobě filmů a jeho prvotina spojuje hned několik výjimečných osobností – Hillary Swank, Christophera Lee nebo hudebního skladatele Johna Ottmana.

Film The Resident v češtině „Intimní past“ je psychologický thriller, který se snaží navozovat děsivou atmosféru podobnými prostředky jako filmy Romana Polanského nebo Alfreda Hitchcocka. O filmu jste si na stránkách Realfilmu mohli přečíst již zde, ale vzhledem k blížící se české premiéře, která bude 28. července 2011 díky distribuční společnosti Bioscop přinášíme další informace.

Každoročně se do newyorských bytů stěhuje mnoho svobodných nebo rozvedených žen. Nevědí, kdo v bytě bydlel před nimi, neznají domácí, kteří jim byty pronajímají, a neobtěžují se tím, že by nechaly vyměnit zámky. Dr. Juliet Deverau (Hillary Swank) je mladá doktorka na chirurgii, která se právě odloučila od svého manžela. Cítí se ještě dost zranitelná, ale snaží se působit sebevědomě. Sebere všechnu odvahu a jejím hlavním cílem mezi službami v nemocnici je, aby sehnala nějaké nové bydlení, které by unesl i její omezený rozpočet.

Místní brooklynský realitní agent jí nabízí řadu nevyhovujících a miniaturních podnájmů a Juliet je sklíčená, že se jí asi nikdy nepodaří sehnat něco alespoň trochu útulného. Juliet má za sebou další den bezvýsledného hledání bytu, až se zastaví před solidním starým domem, kde jsou lehce pootevřené dveře, a kde spatří rukou vyvedený nápis „K pronajmutí byt v 6. patře“. Juliet vystoupá po impozantním točitém schodišti až k bytu, kde se setká s pohledným mladým mužem Maxem (Jeffrey Dean Morgan), který brousí smirkovým papírem stylové dřevěné podlahy.

Byt představuje všechno, o čem se Juliet mohlo jen zdát – vysoké stropy, spoustu místa a úžasnou vyhlídku. Max jí sdělí cenu podnájmu, který je v možnostech Juliet, takže si okamžitě byt najme a sama nevěří tomu, jak velké štěstí ji potkalo. Max je poněkud plachý, ale příjemný muž, který se jeví jako dokonalý domácí – dokonce pomáhá Juliet nastěhovat do bytu její skromný majetek. Juliet je teď opět nezadaná a Max ji přitahuje. Chce mu vyjádřit vděčnost za jeho pomoc a pozve ho na večeři pro dva do svého bytu. Jenže mladá žena nechce navázat nový vztah a tak muže odmítne. Bude to ale stačit? A proč se v jejím pokoji neustále objevují divné stíny a ozývají se divné zvuky?

Režisér filmu Antti J. Jokinen, který je původem z Finska a je chráněncem jiného slavného rodáka Rennnyho Harlina:,,Rád vidím ve filmu „Intimní past“ hrůzu, která vychází z chování postav. Nepochybně se jedná o psychologický thriller – něco na způsob filmu Romana Polanského „Nájemník“ a filmu Adriana Lynea „Osudová přitažlivost“. Lákalo mě režírovat film, který si pohrává se smíšenými a omezenými perspektivami a má témata a motivy, které jsou pro diváky skryté, ale které se najednou překvapivým způsobem odhalí. Chtěl jsem, aby byl děj napínavý, příležitostně netradiční, a unikl tak pasti konvenčnosti. Baví mě filmy, které nutí diváky vynaložit určité úsilí na odhalování postav a vysvětlení situací.“

Tvůrci se dušují, že jim nešlo o žádný krvavý snímek, ale o poctivý napínavý psychologický thriller, kde divák nebude dopředu vědět, co se stane. Mimochodem hudbu k filmu složil John Ottman, s kterým právě dokončujeme rozhovor (je v postprodukci a čeká na autorizaci).

Na trailer se podívejte zde.

TVŮRCI

Režie: Antti J. Jokinen

Původní scénář: Antti J. Jokinen Robert Orr („Underworld: Vzpoura Lycanů“)

Kamera: Guillermo Navarro (držitel Oscara, „Faunův labyrint“)

Kostýmy: Ann Roth (držitelka Oscara za kostýmy ve filmu „Anglický pacient“)

Hudba: John Ottman („Valkýra“, „Obvyklí podezřelí“)

Přidat komentář

TOPlist