Středa ve Varech býti třeba

Středa ve Varech býti třeba

Ačkoliv to může vypadat poněkud bizarně, nejprve budeme aktualizovat o dění ve Varech ve středu a ve večerních hodinách o úterý. Důvod je prostý, s elektřinou a wi-fi to v lázeňském městě není vůbec jednoduché.

Středeční program nabízí další projekce zajímavých filmů a my jsme si pro vás vybrali hned 4 snímky, kterým se budeme věnovat. Na prvním místě to bude vítězný snímek MFF v Cannes Strom života (info zde) kvůli kterému si část redakce rozhodla prodloužit pobyt na festivalu. Očekávání jsou značná, takže se nechme překvapit, zda kritiky milované hledání smyslu bytí dostojí své pověsti.

Již za pár okamžiků se vydáme do Thermalu na snímek Life in a Day, který vzniknul spoluprací Ridleyho Scotta, Kevina McDonalda, tisíců filmařů z celého světa a youtube.com. Zřejmě jste o projektu již slyšeli, ale pro připomenutí. Každý kdo má kameru, měl natočit minutový snímek o tom, co se děje v jeho městě a výsledkem má být pestrobarevná koláž mapující svět. Unikátní projekt nás rozhodně nenechává chladným.

Osobně se nejvíc těším na polsko-švédský film Mlýn a kříž s Rutgerem Hauerem, který byl natáčen unikátní filmovou technologií, jejíž princip přineseme v článku v rubrice technika a film. Stylizovaný snímek vychází z obrazu Petera Bruegela st. Nesení kříže. Děj se odehrává přímo v obraze tohoto legendárního mistra a nabízí podobenství na morální témata.

Podíváme se také na ruský snímek Beduín, který je v oficiální soutěži festivalu. Příběh o ukrajinské dívce chystající se porodit dvoum homosexuálům dítě, aby mohla zaplatit operaci své dceři umírající na leukémii jistě nabídne velmi drsnou podívanou.

Spěcháme do Thermalu a odpoledne opět z Varů s recenzí filmu Hle, Beránek Boží.

Přidat komentář

TOPlist