Večerníček z Thermalu

Letošní festival v Karlových Varech nabídne opět zajímavé hosty

Hlásíme se dnes již podruhé z MFF Karlovy Vary a tentokrát přímo ze schodiště Velkého sálu hotelu Thermal, kde již za pár okamžiků začne nový film Vincenta Cassela Náš den přijde, jehož recenze se brzy dočkáte.

Zatímco dopoledne vypadaly Karlovy Vary poněkud ospale s odpoledními hodinami se do ulic tohoto překrásného lázeňského města nahrnuly davy návštěvníků a turistů. Návštěvníci se tak mohli potkat s hrozivě vypadajícím Davidem Morsem a jeho rodinou, které v pozadí jistila ochranka, nebo Martinem Donovanem. Výjimkou nebyly ani žádosti o autogramy nebo focení s domácími hereckými veličinami jako Janem Budařem či Jiřím Macháčkem.

Naše redakce během odpoledne stihla zhlédnout islandský koprodukční film Vulkán, který rozhodně patří mezi silně emotivní podívané. Generační příběh o stárnoucím muži, který se rozhodne starat o svou ženu po těžké mozkové mrtvici má řadu silných scén. Zajímavé bylo také promítání trezorového filmu Evžen mezi námi (1981) za účasti režiséra filmu Petra Nýdrle a hlavního hrdiny v podání Jana Krause.

Na zítřek máme naplánovaný bohatý program, takže se dočkáte prvních ohlasů na film Hanna Joe Wrighta, Spodní proud, On a Hle, beránek boží. V průběhu také komunikujeme s ostatními filmaři a dokonce i s čtenáři Realfilmu, kteří se k nám občas hlásí na kolonádě. Na tomto festivalu nás nikdy nepřestane fascinovat, že lidé jsou ochotni obětovat vlastní pohodlí, jenom aby mohli sledovat dobré filmy a to je rozhodně dobré znamení.

Přejeme dobrou noc a zítra se po poledni opět přihlásíme z Karlových Varů!

Přidat komentář

TOPlist