Navštivte své oblíbené dokumentaristy u nich doma!

Katka

Chcete zavítat do filmové střižny či přímo domů k Heleně Třěštíkové, Janě Počtové, Vítu Klusákovi, Davidu Čálkovi, Ivo Bystřičanovi, Martinu Duškovi či Ondřeji Provazníkovi? Pak pozorně sledujte program letošního Živého kina, doprovodného projektu Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava, který oslaví svůj jubilejní patnáctý ročník ve dnech 25. – 30. října.

„V rámci Živého kina již tři roky v Praze a osm let v Jihlavě promítáme dokumentární filmy v místech, s nimiž tematicky či asociativně souvisejí, tedy na nejrůznějších veřejných nárožích a prostranstvích. Letos jsme se v prohlubování autentičnosti a objevování překvapivých spojení rozhodli zajít v Praze ještě dál – společně s českými dokumentaristy zveme diváky do míst, kam se téměř nemají možnost dostat, do filmových střižen nebo přímo domů k jednotlivým režisérům,“ vysvětluje letošní koncept Marek Hovorka, ředitel jihlavského festivalu.

Nejnovější české dokumenty

V programové nabídce letošního Živého kina je v pražských kinech stále vyprodaný snímek Jany Počtové Generace singles, divácky nejúspěšnější dokument uplynulého roku Katka režisérky Heleny Třeštíkové, společensky kritické filmy Vše pro dobro světa a Nošovic (Vít Klusák), Doba měděná (Ivo Bystřičan) i vítězný snímek loňské Ji.hlavy Ženy SHR (Martin Dušek, Ondřej Provazník) a intimní sonda do české komunity BDSM Nebe, Peklo režiséra Davida Čálka.

„Již dva roky pod názvem Váš domácí festival doprovázejí projekce v obývacích pokojích samotný jihlavský festival. Zde se setkávají diváci s hostiteli i autory filmu před rodinnou televizí a na domácím gauči. Všechny takové projekce provází sváteční a happeningová atmosféra zároveň. A tu jsme se letos rozhodli přenést i do Prahy. Věříme, že půjde o velmi osobní setkání s filmem i jeho autorem, který každý film uvede a po jeho skončení bude následovat diskuse. Zkrátka Živé kino na návštěvě.“

Jak získat adresu promítání?

Kdokoli bude mít zájem se zúčastnit některé z těchto projekcí, pošle v den uvedení snímku SMS po deváté hodině ranní na číslo +420 608 948 626. Pokud bude mezi prvními, dostane obratem SMS s adresou a přístupovým kódem. Podoba SMS: NAZEV FILMU 1 v případě,  že půjde na projekci sám či sama, NAZEV FILMU 2, půjde-li s doprovodem. Na jedno telefonní  číslo mohou  zájemci obdržet nejvýše dvě vstupenky na jeden promítací blok. Kapacita obývacích pokojů i střižen je omezena.

Začátky představení jsou vždy ve 20.30. Vstup je zdarma. Na jednotlivých projekcích se lze také zapojit do slosování o volné akreditace na MFDF Jihlava 2010 (26. až 31. října). Podrobnější informace k uváděným filmům a k organizaci Živého kina (v Praze i v Jihlavě) lze nalézt na www.dokument-festival.cz.

Program Živého kina v Praze:

25. srpna / Generace singles / režie Jana Počtová | 77 min.

Praha – Holešovice

26. srpna / Doba měděná / režie Ivo Bystřičan | 50 min.

Praha – Dejvice

28. srpna / Vše pro dobro světa a Nošovic / režie Vít Klusák | 82 min.

Praha – Žižkov

29. srpna / Katka / režie Helena Třeštíková | 90 min.

Praha – Letná

30. srpna / Nebe, peklo / režie David Čálek | 82 min.

Praha – Střešovice

31. srpna / Ženy SHR / režie Martin Dušek a Ondřej Provazník | 58 min.

Praha – Újezd

Přidat komentář

TOPlist