Nejvtipnější hlášky z nezávislých filmů – Clerks

Clerks (1994)

Nezávislé filmy sice nemohou bojovat s velkolepými blockbustery rozpočtem, ale mají v záloze často velmi účinnou zbraň, a tou je humor. Podívejme se tedy v plánovaném občasném seriálu na výběr nejvtipnějších hlášek z nezávislých filmů hned několika mistrů svého řemesla.

Jedním z největších výrobců hlášek je Kevin Smith (info o Red State), jehož obhroublý slovník staví do pozoru strážce morálky. Jeho hlášky ad absurdum totiž záměrně upozorňují na naprosto zbytečnou konzervativnost mainstreamových filmů a v některých filmech jde skutečně až na dřeň. Dobré je také podotknout, že Smith je praktikující katolík a například kvůli výbornému gagu:,,Ježíš je tvůj kámoš,“ zazněl docela silný hlas prahnoucí po jeho exkomunikaci. Profil Kevina Smithe chystáme ještě tento měsíc, ale doufejme, že to nedopadne podobně jako s Davidem Lynchem, kterého Dan Adam avizuje již od loňského srpna.

Mladí muži za pultem, nebo-li kultovní komedie Clerks získala Kevinu Smithovi v roce 1994 pověst kultovního nezávislého tvůrce, tedy ve stejné době, kdy vycházela hvězda Quentina Tarantina filmem Pulp Fiction (podívejte na hlášky Bruce Willise). Film z videopůjčovny o bandě pošuků a loserů stál 27 tisíc dolarů a vydělal hodně přes 3 miliony. Upozorňujeme, že hlášky z tohoto filmu nejsou vhodné pro čtenáře do 18 let.

Kočka obdivující zahořklého zákazníka: Roztomilej kocourek. Jak se jmenuje?
Randal Graves: Prudící zákazník.
Kočka obdivující zahořklého zákazníka: Fuckin´dickhead!

Randal Graves: Moje máma šukala s mrtvým chlápkem po 30 let. Říkal jsem mu táta.

Dante Hicks: Veroniko, miluju tě!
Veronika: Jdi do prdele!

Randal Graves: Co je s tebou, chlape? Posledních 20 minut jsi nic neřek, co máš zatraceně za problém?
Dante: Tenhle život.
Randal: Tenhle život?
Dante: Proč mám tenhle život?
Randal: Dej si chipsy, budeš se cítit líp.
Dante: Jsem zaseklej v tomhle místě, dělám za míň než otrok. Když mám konečně volno, jsou všechny rolety stažený, musím se bavit s každým prdelním ksichtem na týhle planetě. Smrdím jako čistič bot. Moje bejvalka je v katatonickým stavu od tý doby, co spala s mrtvým chlápkem a moje současná holka vykouřila 36 ptáků.
Randal: 37.

Dante: 37 ptáků! Moje holka vykouřila 37 ptáků.
Zákazník: V řadě?

Dante (křičí na Veroniku): Héj, snaž se nekouřit cestou na parkoviště žádnýho ptáka!

(Rozhovor ve videopůjčovně)
Pohřebák: Moje otázka zní, jak je možné, že spala s mrtvolou?
Randal: Myslela si, že jsem to já.
Pohřebák: Jaký neobvyklý obchod to tady provozujete?

Randal: Lidi říkaj během sexu děsný sračky. Tuhle jsem řek jedný holce v posteli, mami.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist