Šéfové na zabití (2011)

Šéfové na zabití (2011)

USA 2011, Horrible Bosses, režie: Seth Gordon, scénář: Michael Markowitz, John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, kamera: David Hennings, hudba: Christopher Lennertz, střih: Peter Teschner, Hrají: Jason Bateman, Charlie Day, Jason Sudeikis, Jennifer Aniston, Kevin Spacey, Colin Farrel, Jamie Foxx, Julie Bowen a Donald Sutherland

98 minut, 2.35:1, HDTV, barevný

Kandidát na manažerskou pozici ve firmě Nick (Jason Bateman) pracoval za příslib získání dobré pracovní pozice „od nevidím do nevidím“ a „dojídal zbytky“ po svém ujetém šéfovi Harkenovi (Kevin Spacey). Teď však zjistil, že k tomuto povýšení nikdy nedojde.  Zubní asistent Dale (Charlie Day) se ve stejné době snaží zachránit svoji sebeúctu před sexuální predátorkou MUDr. Julií Harris (Jennifer Aniston), která se z  ničeho nic dostane do ráže.  A účetní Kurt (Jason Sudeikis) se právě dozvěděl, že zkorumpovaný nový majitel jeho firmy Pellit (Colin Farrell) nejen, že se snaží zničit jeho kariéru, ale plánuje i vypouštět jedovatý odpad a ohrozit tím zdraví tisíců nic netušících lidí.

Šéfové na zabití (2011)

Co se dá dělat, když zjistíte, že váš šéf je šílenec, sadista nebo magor? Utéct není žádné řešení.  Těmhle mizerům je třeba zatnout tipec.  Po eskalaci utrpení a ponižování se rozhodnou k radikálnímu kroku, sprovodit své šéfy ze světa. Jenže jak se hledá nájemný vrah a nebudou nakonec ty řeči o jejich neschopnosti nakonec přeci jen na místě?

O filmu jsme psali v aktualitě 24. června a nutno dodat, že v té době byl film těsně před svou americkou premiérou. Od té doby však utekla spousta vody, film se stal megahitem a kritiky byly k této černočerné komedii s hodně nekorektním humorem velmi vstřícné. A dobrá komedie nás na Realfilmu nikdy nenechala chladnými, zvláště vzhledem k tomu, že poslední dobou je těch dobrých jako šafránu.

Šéfové na zabití se mohou pochlubit především neuvěřitelně skvěle vybranými padouchy, kteří si své role skutečně užívají a v momentě, kdy jsou na plátně je film zábavou doslova k popukání. Kevin Spacey (KonkurentiMuži, co zírají na kozy) jako vyšinutý žárlivý egomaniak, Colin Farrel (Telefonní budka,Minority ReportÚtěk ze SibiřeV BruggáchImaginárium Dr. Parnasse) jako permanentně sjetý pošuk s přehazovačkou, jehož chování není úplně nepodobné Charlie Sheenovi a pochopitelně neuvěřitelně sexy Jennifer Aniston, jejíž výstřelky rozhodně pobaví.

Šéfové na zabití (2011)

Šéfové na zabití však nejsou jen hvězdně obsazenou komedií, protože své pevné základy mají již ve velmi solidně vypointovaném scénáři. Některé scény mají ohromný spád a skutečně fungují na komičnu, nikoliv na trapnosti. Velmi kvituji také to, že to konečně není komedie pro teenagery, ale pro dospělé, takže se nedočkáme žádných ohraných vtípků o prvním zásunu, přesto si divák nemrava docela užije. Nikdy jsem ovšem nepochopil, proč Američani upřednostňují násilí a drogy před erotikou. A tento film opět není výjimkou.

Samostatnou kapitolou je pak trojice hlavních hrdinů, kteří sice nejsou přímo herecké hvězdy, ačkoliv všichni tři mají celkem solidně našlápnuto a tento film je jistě vystřelí v kariéře o pár krůčků kupředu v jejich pozvolné kariéře. Jason Sudeikis je z líhně legendární show Saturday Night Live a vzhledově mi silně připomíná Eda HelmsePařeb…, Jason Bateman (Lítám v tom) své kvality prokázal již několikrát a v celém filmu nepředvádí nic, co by vybočovalo z hodnocení neurazí, nedojme, zato největší problém budou mít diváci s chcípákem Charlie Dayem. Day je z okruhu Dannyho De Vita, jehož černé komedie jsou přiznanou inspirací této zábavné morbidní frašky o třech dějstvích a myslím si, že ho budete buď od začátku obdivovat a nebo vám poleze jeho afektovaný projev na nervy.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist