Super 8 bude konečně v českých kinech

VyJ.J.Abrams a Steven Spielberg poodhalují tajemný snímek Super 8 v nové upoutávce!

Po dlouhém období napínavého čekání se i k nám dostane inteligentní a na letní blockbuster laciný snímek od stále zajímavějšího J.J.Abramse (Star Trek, seriál Lost - Ztraceni), který se nostalgicky vrátí do období, kdy producent filmu Steven Spielberg tento žánr teprve formoval. A podle kritiků a diváků by se to čekání mělo vyplatit.

Když se skupinka teenagerů rozhodne na kameru „Super osmičku“ natočit zombie horor, ani ve snu by nikoho z nich nenapadlo, že výsledný film bude ještě děsivější, než zamýšleli. Jeden z nejoriginálnějších tvůrců současnosti J. J. Abrams spojil síly s největším hollywoodským expertem na mimozemšťany Stevenem Spielbergem a společně natočili film, při jehož sledování si nutně vzpomenete na E. T. Mimozemšťana nebo na Blízká setkání třetího druhu.

Vraťme se ale k  amatérským filmařům z malého městečka v Ohiu, kteří názorně předvádějí, jak se točily amatérské filmy v sedmdesátých letech minulého století. Když zrovna na místním nádražíčku děti točily vrcholnou scénu svého filmu, před jejich očima po srážce s autem vykolejil nákladní vlak. Nebyla to jen tak obyčejná nehoda, což potvrzuje přítomnost armády na místě tragédie. A tím to nekončí. Ve městě mizí domácí zvířata i lidé, místní šerif je zoufalý, oblast obsadí armáda, jejíž velitelé evidentně něco tají a je vyhlášená okamžitá evakuace… Navzdory tomu všemu chtějí děti pokračovat v natáčení a navíc přijít na to, co bezprostředně po nehodě uniklo ze zamčeného vagónu vykolejeného vlaku a má s tím zmatkem kolem něco společného. Tohle filmování bude extrémně náročné a nebezpečné, ale když máte v hlavní roli nejhezčí holku ve městě (Elle Fanning Odnikud někam), byla by škoda ho nedokončit. I když přitom může jít o život.

Režisér J. J. Abrams vytvářel svá první dílka právě na formát Super 8 a dlouho v něm rostla chuť natočit film o vlastních tvůrčích začátcích. „Chybělo mi ale nosné téma, a tak jsem po delším přemýšlení vytáhl další nápad, ze kterého jsem chtěl někdy udělat film, příběh vlaku, který převáží utajovaný náklad z Oblasti 51“, vysvětluje. Vzhledem k tomu, že tato lokalita je proslulá údajným ztroskotáním mimozemského plavidla, je žánr filmu Super 8 nasnadě.

Stevena Spielberga k produkci nemusel nikdo přemlouvat nejen kvůli tomu, že je tenhle žánr jeho krevní skupina, ale také proto, že J.J.Abramse považuje za jednoho z nejtalentovanějších tvůrců současnosti. „On má unikátní dar stavět most mezi generacemi. Vyvolá ve vás milou vzpomínku na filmy, které jste kdysi milovali, a zkombinuje ji s moderními vyprávěcími prostředky, jež má ráda současná generace,“ chválí producent svého režiséra.

Film měl rozpočet 50 milionů dolarů a poněkud rozpačitý úvodní víkend. Jenomže diváci si začali film doporučovat a šeptanda zafungovala opět skvěle. V současnosti má snímek na tržbách hodně přes 200 milionů dolarů a já se velmi těším na jeho pouť v českých kinech, protože si myslím, že řadu lidí pobaví a potěší. Naše redakce jde na novinářskou projekci již tento týden, takže dodáme exkluzivní recenzi v předvečer premiéry, která je naplánovaná na 8. září letošního roku.

Na český trailer se podívejte zde.

Tvůrci:

Režie a scénář: J. J. Abrams

Kamera: Larry Fong

Hudba: Michael Giacchino

Hrají: Joel Courtney, Kyle Chandler, Elle Faning, Riley Griffiths, Ryan Lee

žánr: sci-fi

barevný, český dabing/titulky, 112 min

ŠÚ kopie i 2D Cinema

Přidat komentář

TOPlist