Industry – týden od 29. srpna 2011

Industry – týden od 17.7.2010

V Čechách se zrodil megahit Muži v naději, v Americe sice řádil hurikán, ale Emma Stone má tuhý kořínek a ani nepotřebovala Help a začínáme soutěžit s filmem Drive!

Soutěž s filmem Drive

Dnešním dnem zahajujeme soutěž s výborným filmem Drive, který bude mít premiéru 15. září v našich kinech. O filmu i soutěži se dočtete více zde.

Zrození Planety opic (2011)

Zní to neuvěřitelně, ale podle Unie filmových distributorů se v době podivného bezčasí zrodil megahit. Muži v naději (recenze již brzy!), kteří jsou z podobného ranku jako Ženy v pokušení otevřeli na druhém místě v historii samostatné České republiky (116,9 tisíc diváků) a vydělali naprosto hvězdných 14,8 milionů korun za první 3 dny promítání! Realfilm gratuluje a dodáváme, že ve štábu byl na jednom z posledních natáčecích dní i redakční kolega Dan Adam. Na dvojce jsou silní modří Šmoulové (225,6 tisíc diváků) se solidními 32,4 miliony korun. Na třetím místě je novinka Kovbojové a vetřelci (6,7 tisíc diváků) s tržbami 0,9 miliony korun a dokazují tak, že koncept divokého západu a mimozemšťanů příliš nefunguje. Na čtyřce je Harry Potter (655,8 tisíc diváků) s celkovými 96,5 miliony korun. Páté místo uzavírá brilantní Zrození Planety opic (49,7 tisíc diváků) s 6,3 miliony korun.

Festival odvahy a dobrodružství – Francie na Stránově

Stále si můžete rezervovat vstupenky na Edgar Wallace Mystery Festival s noční prohlídkou zámku a promítáním filmů, kde uvidíte téměř celou redakci Realfilmu. Akce se koná 10. září na zámku Stránov!

Guillermo Del Toro vzkazuje: Don't Be Afraid of the Dark

Na východním pobřeží USA sice zuřil hurikán a na tržbách to bylo rozhodně poznat, ale velehit Help (info zde) to nemohlo ohrozit. Tržby 96,9 milionů jsou skutečně fantastické. Na dvojce je další volný remake Brutální Nikity přímo od Luca Bessona s překrásnou Zoe Saldana a tržby 10,4 milionů dolarů nejsou vůbec špatné. Planetě opic se v USA daří podstatně lépe, než u nás, a o tom svědčí i 148,7 milionů dolarů. Na čtvrtém místě otevírá Don´t Be Afraid of the Dark (info zde) s 8,5 miliony dolarů. Na pátém místě je hit ze Sundance Our Idiot Brother, který ale většinovému publiku příliš nevoní. Tržby 7 milionů však už pokrývají rozpočet snímku s Paulem Ruddem v hlavní roli.

Rychle a zběsile 5

A máme tady velmi zajímavý projekt! Režisér Scott Derickson (The Exorcism of Emily Rose a Den, kdy se zastavila Země) se vrhne na zfilmování Biblického eposu David a Goliáš! Produkovat budou nezmaři zodpovědní za ságu Twilight a slavného obra ztvární stále vytíženější Dwayne Johnson (Rychle a zběsile 5, Be Cool). Proti němu se v roli Davida zřejmě objeví idol mládeže Taylor Lautner, který by rád vystoupil ze stínu poplární pubertální upíří série.

Tahle země není pro starý (2007)

Kultovní Oldboy, kterého naleznete i na Realfilmu se zřejmě definitivně dočká svého amerického remakeu. Nebude režírovat Quentin Tarantino, ale jeho odvěký rival z líhně nezávislého filmu Spike Lee (25. hodina, Spojenec), který do hlavní role obsadil Joshe Brolina (Tahle země není pro starý, Poznáš muže svých snů, Wall Street: peníze nikdy nespí, Opravdová kuráž, Muž bez stínu)! Každopádně v roli hlavního padoucha by režisér rád viděl Christiana Balea (Batman začíná, Mechanik, Temný rytíř, Veřejní nepřátelé)!

Ve filmovém byznysu se pořád něco děje a příští čtvrtek na viděnou u dalších zpráv!

Související články:
Exkluzivní rozhovor s Johnem Ottmanem
Festivalové blogy z MFF Karlovy Vary

Rozhovor s Ivanem Trojanem
Rezervujte si vstupenky na 2. ročník Edgar Wallace Mystery Festival

Vincent Gallo bojuje o holý život v oceněném thrilleru
Zahajuje filmový svátek v Benátkách!
Joel Schumacher se s novým filmem Trespass vrací k thrillerovým kořenům
Na nosičích vychází kultovní Útěk z New Yorku
Podívejte na plnohodnotný trailer Aloise Nebela
Navštivte své oblíbené dokumentaristy u nich doma!

Super 8 bude konečně v českých kinech
Zrestaurovaný Taxikář jde do české kinodistribuce

Přidat komentář

TOPlist