Industry – týden od 5. září 2011

Industry – týden od 17.7.2010

V dnešním Industry vás pozveme na sobotní Edgar Wallace Mystery Festival, Alois Nebel má další úspěch ve světové distribuci, v českých kinech vládnou Muži v naději a v Americe potřebují černošské ženy Help a zmíníme i nezpochybnitelné úspěchy Eddie Murphyho a Clinta Eastwooda.

Festival odvahy a dobrodružství – Francie na Stránově

Milí čtenáři, jen připomínáme, že zbývá posledních pár míst na Edgar Wallace Mystery Festival, který se koná tuto sobotu na zámku Stránov a odpověděli jste již v naší soutěži s filmem Drive na jednoduché otázky? Ještě, ne? Tak šup, šup, filmy čekají:-) Mimochodem dnes má premiéru film Super 8 (recenze zde) a pětka Final Destination. A máme dobrou zprávu pro milovníky této horrorové série, protože o víkendu jí budeme věnovat tradičního Průvodce filmem!

Alois Nebel

Alois Nebel (info zde) má svou světovou premiéru na MFF v Benátkách za sebou a pokračuje v krasojízdě. Podle Unie filmových distributorů se zástupci největšího filmového festivalu v Severní Americe, který se tento rok koná v kanadském Torontu již po šestatřicáté, vybrali do letošního programu i český celovečerní film Alois Nebel. Filmový festival v Torontu bude probíhat od 8. do 18. září. Letos zde budou své nejnovější filmy uvádět slavní režiséři Luc Besson, Francis Ford Coppola nebo David Cronenberg. Chybět nebude ani nový film Larse Von Triera Melancholia nebo Strom života Terrence Malicka.

Muži v naději (2011)

Podle Unie filmových distributorů je na prvním místě v návštěvnosti stále česká komedie Muži v naději (285,8 tisíc diváků), jejíž recenze je připravena na pátek. Laciná vztahová tragikomedie má na svém kontě 35,8 milionů korun. Dvojka patří Šmoulům (280,4 tisíc diváků), kteří s 39,9 miliony korun dělají díru do hlavy především rodičům díky neskrývanému product placementu. Osobně mě dětský marketing přijde jako jedna z nejodpornějších a nejméně etických forem byznysu. Na třetím místě je další větrák peněženek rodičů, a to naštěstí poslední díl Harryho Pottera (665,7 tisíc diváků). Tržby 97,7 milionů korun jsou ovšem naprosto fenomenální. Na čtyřce je dvojka Aut (201,7 tisíc diváků) s 27,7 miliony korun. Páté místo pak patří suverénně nejlepšímu filmu z celé pětice a tím je Zrození Planety opic (57,2 tisíc diváků), které dosud vydělalo 7,3 milionu korun.

Pravidelná pondělní dávka upoutávek s nesplaceným dluhem

V severoamerických tržbách je již potřetí za sebou na špici megahit Help s Emmou Stone (info zde) a celkovými 124,7 miliony dolarů. Před pár dny byl pozván debutující režisér Tate Taylor do Amerického filmového institutu, takže se obávám, že zde máme prvního vážného kandidáta na letošní Oskary. Na druhém místě je novinka Johna Maddena (info zde) (Zamilovaný Shakespeare) The Debt s Helen Mirren a dalšími hvězdami a kromě skvělých kritik se těší i solidnímu diváckému zájmu a 14,8 milionům dolarů. Třetí místo patří kritikou odmítnutému nízkorozpočtovému sci-fi horroru Apollo 18 s 10,7 milionu dolarů. Na čtyřce je megahit Zrození Planety opic, které má fantastických 162,6 milionů dolarů a bude patřit k nejziskovějším filmům roku! Páté místo má Shark Night 3D od tvůrců sudých dílů Nezvratného osudu. Žralok však klape čelistmi do poloprázdných kinosálů. 10,1 milionů dolarů jsou silně pod očekáváním.

Počátek (2010)

A nejenom Help se ukáže na nadcházejících dnech Amerického filmového institutu AFI. Celou ostře sledovanou akci zahajuje J. Edgar Clinta Eastwooda s Leonardem DiCapriem (info zde). Zvěsti, které film provází ještě před světovou premiérou jsou zatím naprosto ohromné a skutečnost, že snímek zahajuje tuto prestižní filmovou událost napovídá mnohé. Prezident AFI řekl:,,Clint Eastwood je Americká ikona, je nejen výborným hercem, režisérem a skladatelem, který významně přispěl k americkému kulturnímu dědictví, ale každý rok přichází s novým štědrým přírůstkem.“

Nejmocnější producenti I : Jerry Bruckheimer

Novým moderátorem příštích Oskarů bude podle mého člověk nejpovolanější Eddie Murphy. Legendární herec, jehož filmy vydělaly 6 miliard dolarů začínal jako stand up komik a na rozdíl od letošního rozpačitého výkonu především Jamese Franca slibuje velkou podívanou. Nezapomínejme nato, že Murphy obdržel Oskarovou nominaci za strhující herecký výkon ve filmu Dreamgirls.

Ve filmovém byznysu se pořád něco děje a příští čtvrtek na viděnou u dalších zpráv!

Související články:
Exkluzivní rozhovor s Johnem Ottmanem
Festivalové blogy z MFF Karlovy Vary

Rozhovor s Ivanem Trojanem
Rezervujte si vstupenky na 2. ročník Edgar Wallace Mystery Festival
Jak se točil film Drive
Formálně zajímavé hvězdné Bunraku má první trailer
Johnny Depp se vrací ke svým vyšinutým rolím
Mysteriózní thriller The Woman předchází skvělá pověst
Podzimní putovní přehlídka La Revolucion nabídne skvostný program


Přidat komentář

TOPlist