Půlnoc v Paříži Woodyho Allena půjde ve čtvrtek do našich kin

Půlnoc v Paříži (2011)

Musím konstatovat, že poslední týdny mám z našich distributorů opravdovou radost. Novinka Pedra Almodóvara Kůže, kterou nosím již brázdí českými kiny, stejně jako brilantní Drive, který má těsně po premiérovém víkendu a tuto skvostnou trojici doplní výtečná komedie Půlnoc v Paříži Woodyho Allena (Poznáš muže svých snů).

Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris) má ze všeho nejblíž k Výletu pana Broučka do XV. století. Na začátku sledujeme milenecký pár, který nemůže být odlišnější. Gil je hollywoodský scenárista prahnoucí po tom být úspěšným spisovatelem, snílek a levičák (Owen Wilson), Inez je pragmatická, poslušná dcerka a pravičák (Rachel McAdams). Během jednoho odpoledne se k tomuto páru připojí další pár, kde vévodí otravný intelektuál Paul (Michael Sheen), který skutečně sežral ,,Šalamounovo h.vno“.

Gil má věčného poučování plné zuby a místo tancování se vydá raději do hotelu přemýšlet nad svou knihou. Gil miluje Paříž 20. let, chtěl by v ní žít a potkávat se s osobnostmi té doby a bavit se. A jak už to bývá, když si něco moc přejete, zpravidla se to splní. Na kostele odbijí zvony půlnoc a do tmavé noci přijede starý dřevěný automobil. Gil si nejdříve myslí, že je to maškarní bál, ale brzy prozře.

V hlavních rolích báječné a chytré komedie uvidíte Owena Wilsona, Rachel McAdams (Hezké vstáváníNa odstřel), Marion Cotillard (Veřejní nepřáteléPočátek), Adriena Brodyho (Predátoři), Michaela Sheena (Frost/NixonTron: Dědictví) nebo Kathy Bates (Misery nechce zemřít).

Film jsme v redakci již viděli a recenzi přineseme ve středu. Zatím se můžete pobavit a potěšit u českého traileru.

Přidat komentář

TOPlist