Režisér Capoteho a Brad Pitt bodují v Moneyballu

Reálné thrillery – nejslavnější zločiny na filmovém plátně

Možná si ještě vybavíte film Capote, který před 6 lety vzbudil velkou pozornost diváků i Americké akademie umění a věd udělující Oskary (o filmu v průvodci zde). Od pátečního večera se hraje v amerických kinech snímek Moneyball, který se zřejmě zařadí mezi žhavé Oskarové kandidáty.

Oaklandský manažer áčkového baseballového týmu Billy Bean (Brad Pitt – (12 opicSpy GameDannyho parťáciPodivuhodný příběh Benjamina ButtonaPodfu(c)k,  Po přečtení spalte, Strom života) dostává nejmenší plat v celé lize. Pokud by si chtěl splnit sny a dostat se k nejvyšším metám potřeboval by se pořádně nabudit a sestavit pořádný tým. K tomu, aby uspěl se rozhodne využít statistických dat a sestavit tým podle počítače.

Říkáte si další sportovní film o typickém americkém sportu? Chyba lávky, přátelé. Autory scénáře jsou totiž opravdoví muži pera Aaron Sorkin (Oskar za The Social Network) a Steven Zaillian (Oskar za Schindlerův seznam). Pánové adaptovali knihu Moneyball: Umění vyhrávat nefér hru, takže se bude opět jednat o kritickou společenskou sondu, na které se především Aaron Sorkin začíná zřetelně specializovat.

Za kamerou byl jeden z nejlepších současných kameramanů Wally Pfister (všechno od Christophera Nolana – Na Realfilmu pak Insomnia, Batman začíná, Počátek, Temný rytíř), jež nahradil původně osloveného uznávaného Adama Kimmela (Never Let Me Go), který byl ale během natáčení zatčen a obviněn ze sexuálního obtěžování a nelegální držení zbraně.

Producentem snímku byl legendární Scott Rudin (Tahle země není pro starý, The Social Network, Tahle země není pro starýAž na krev, Opravdová kuráž) a podle 94% na Rotten Tomatoes zde máme co do činění s černým koněm filmové sezony.

Na trailer se podívejte zde.

Přidat komentář

TOPlist