Richard Gere se objeví ve slibně vypadajícím filmu Double

Lovci stínů

Od Pretty Woman uplynulo naprosto neuvěřitelných 21 let, a tak je celkem jasné, že Richard Gere si své šediny již obarvovat rozhodně nemusí. Oskar ho zatím bohužel míjí, ale on se nám odvděčuje solidními snímky, které občas míchá s ambicióznějšími tituly. Tím se jeví být i nový thriller The Double.

Scenáristé filmu Wanted a 3:10 vlak do Yumy napsali snímek o nesourodé dvojici penzionovaného agenta CIA (Richard Gere) a nastupujícího agenta FBI (Topher GracePredátoři, Traffic – nadvláda gangů), kteří mají vyřešit záhadnou vraždu senátora, ze které je podezřelý bývalý zabiják ze Sovětského svazu.

Je tedy téměř jasné, že sovětského agenta zná postava Gerea z minulosti, kdy mu byl velmi dlouho v patách. To, že nakonec vše bude zřejmě ještě trochu jinak, je patrné již z thrilleru, který nabízí nečekané dějové a dramatické zvraty.

Režíruje debutující Michael Brandt, který je spoluautorem scénáře a má za sebou již zmíněné Wanted, 3:10 vlak do Yumy nebo dvojku Rychle a zběsile 2 a radost by z něj měl i John Ottman, protože Brandt je i střihač a jak nám neoficiálně sdělil mimo kameru, říkal, že by v branži viděl na režisérské sesli vždy raději střihače, než scenáristy kvůli filmovému rytmu.

Ve filmu se objeví i velmi půvabná Stana Katic (seriál Castle, Quantum of Solace) nebo legendární Martin Sheen (Wall Street, Gándhí, Skrytá identita). Hudbu složil zkušený John Debney (Sin City, Iron Man 2, Umučení Krista), za kamerou byl Jeffrey L. Kimball (Top Gun, Postradatelní).

Film má v USA premiéru 23. září a na trailer se podívejte zde.

Přidat komentář

TOPlist