Další výživný film o exorcismu je na obzoru

Industry – týden od 17.7.2010

Je to týden, co jsem si doma pouštěl klasický film Vymítač ďábla, kterému mnohem víc sluší originální název The Exorcist a ten film skutečně neztratil nic ze své děsivosti ani po letech. Tvůrci filmu Devil Inside pokračují v módní vlně filmů o exorcismu.

Jen si to vezměte, nezávislý filmeček The Last Exorcism letos bodoval na Independent Spirit Awards a vydělal Eli Rothovi a skupince nezávislých filmařů opravdový balík, letos nás zase děsil Michael Hafström (Pokoj 1408) svým Obřadem a není to tak dávno, co The Exorcism of Emily Rose pořádně vyděsil naše zraková čidla a některým silně ohrozil i svěrače.

Režisér filmu The Devil Inside, který vznikl podle počítačové hry, William Brent Bell má za sebou už dva horrorové tituly, jež ovšem nestojí příliš za řeč. Jeho nový počin však stojí opravdu zato. Ve filmu neuvidíte žádné známé herce a svým stylem připomíná vlnu moderních horrorů natáčených polodokumentární formou jako např. brilantní série Paranormal Activity.

Děj filmu se odehrává v Itálii, konkrétně ve věčném městě Římě, kde matka hlavní hrdinky zabije několik lidí během rituálu exorcismu. Děj pokračuje událostmi, kdy se snaží její dcera zjistit, co se její nebohé matičce stalo.

Pokud se nebojíte, zde si přehrajte trailer a varujeme, že střihači se tentokrát opravdu vyřádili, takže pro slabší povahy to opravdu není.

Přidat komentář

TOPlist