Pokoj 1408 (2007)

Pokoj 1408 (2007)

Původně měl hlavní roli ztvárnit Keanu Reeves, ale nakonec připadla Johnu Cusackovi, který už v jedné Kingově adaptaci hrál (Stand By Me) a alespoň podle mého to byla správná volba. Cusack je totiž ve své roli naprosto geniální. Jeho herecký výkon drží film skutečně pohromadě a je radost se na něj dívat. Samuel L. Jackson se ve filmu objevuje pouze na pár minut, ale je v něm naprosto přesvědčivý.

Film má všechny aspekty solidní duchařiny a nabízí celou řadu skutečně děsivých momentů. V závěru filmaři docela tlačí na pilu a jednou scénou v závěru film docela shazují. Ostatně film má dva závěry. Testovací publikum totiž nesouhlasilo s režisérovým pojetím, a proto běžel v kinech jiný konec než na nosičích. Häfstrom si ovšem vynutil na studiu director´s cut, který film prodlužuje o několik děsivých minut a nabízí jiný konec. Mimochodem v Austrálii, Kanadě a Velké Británii znají diváci pouze režisérskou verzi.

Pokoj 1408 (2007)

Pokoj 1408 je velmi solidní ukázkou žánrového snímku, který má velkou ambici patřit časem ke kultovním podívaným. Jeho kritické přijetí bylo celosvětově velmi pozitivní, pochopitelně s přihlédnutím k žánru, na který se obecně kritici dívají skrz prsty. Film měl pouze 25 milionový rozpočet a stal se mimořádně ziskovým projektem. Film totiž celosvětově vynesl 132 milionů dolarů a další desítky milionů vydělal na nosičích.

Na trailer se podívejte zde.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist