V kinech bude již brzy vyučovat lásku Moje krásná učitelka

Robert Zemeckis

Vzpomínáte na devadesátá léta, přesněji roky 1990, 1993 a 1994? Světovým kinům tehdy vládla krásná Pretty Woman, ve Philadelphii se čile bojovalo za právo na sexuální orientaci a na Oskarech rozdrtil Pulp Fiction běžící ,,idiot“ Forrest Gump Roberta Zemeckise. Všechny tyto filmy mají dva společné jmenovatele – největší hvězdy devadesátých let, jejichž křestní jména bohatě stačí – Toma a Julii.

A právě tato dvojka se rozhodla, že si zkusí po dramatu Mikea Nicholse Soukromá válka pana Wilsona i romantickou komedii Larry Crowne a Tom Hanks se kromě hlavní role opět postavil za kameru i jako režisér.

Larry Crowne je chlápek středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání.

Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít.

Diváci v amerických kinech film příliš nepodpořili, ale do světových kin si zatím snímek cestu na podzim teprve hledá. Za scénářem stojí kromě Toma Hankse i jeho stabilní autorka Nia Vardalos, která mu vydělala několik stovek milionů dolarů filmem Moje tlustá řecká svatba, jež produkoval. O kvalitách snímku se budete moci přesvědčit již od 27. října 2011, díky společnosti Bioscop.

Na český trailer s podívejte zde.

Přidat komentář

TOPlist