Industry – týden od 21. listopadu 2011

Industry – týden od 17.7.2010

Do kin dnes vstupuje Vendeta, sága puberťáckých upírů atakuje rekordní příčky v návštěvnosti, do kin půjde prequel k horroru Věc, podíváme se do zákulisí nového Batmana a trio melancholiků Linklater, Delpy a Hawke uzavřou geniální romantickou trilogii!

Vendeta (2011)

Soutěž s českým thrillerem Vendeta

Společně s kino distribuční společností Bontonfilm, která ke konci roku slaví po delší pauze zasloužené mimořádné úspěchy jsme pro Vás milí čtenáři připravili soutěž o 3 x 2 vstupenky na tento v tuzemsku nebývale dobře natočený pořádný thriller (opravdu se nečte ,,sriller“). Podmínky soutěže a otázky si přečtěte v samostatném článku.

Slavná světová filmová klasika již v prodeji

S potěšením konstatujeme, že kniha Ondřeje Slaniny Slavná světová filmová klasika ve skladu nenávratně mizí. Autor bude další knihy podepisovat na dalším promítání filmového klubu Realfilmu v Muzeu Říčany, kde promítneme před Vánoci 14. 12. od 19:30 Paříži, miluji Tě. Ještě jedna autogramiáda se plánuje na začátku prosince do Prahy. Knihy jsme také svěřili některým recenzentům, takže se dočkáte i kritického zhodnocení. Každopádně pokud vše klapne, tak jak má, pak v průběhu příštích mála dnů chystáme hodně velkou soutěž na jednom prestižním zpravodajském portále. Soutěž bude i v časopise Film a video, kam Ondřej Slanina přispívá do seriálu o málo známých faktech z historie českého filmu. V současnosti je kniha v prodeji na těchto místech – Praha 1 – Dlouhá 37 (Antik v Dlouhé), Újezd 37 (Antique Újezd), Praha 7 – Heřmanova 27 (Bar Bárka), Říčany – Rýdlova 271/14(Muzeum Říčany) a Tabák Helena Kulišťáková – Černokostelecká 245 (hlavní tah na Kutnou Horu – naproti lahůdkám a jídelně), zámek Stránov u Mladé Boleslavi – Jizerní Vtelno. Objednávky přijímáme na emailu: klasika@realfilm.cz.

Spielberg a Jackson odhalují poprvé animovaného Tintina

České hity podle Unie filmových distributorů

Nepřekvapivě se na prvním místě umístila sága Twilight (158,3 tisíc diváků) s 19,4 miliony korun. Je to 4. nejlepší výsledek v historii samostatné České republiky. Dvojku má hit Alice Nellis Perfect Days – I ženy mají své dny, které dámské publikum skutečně vychvaluje (129,8 tisíc diváků). Tržby 16,3 milionu korun jsou solidní a stále nejsou u konce, gratulujeme! Na trojce je zřejmě mírně pod očekáváním technicky brilantní podívaná Tintinova dobrodružství Stevena Spielberga a Petera Jacksona. Čtvrté místo obsadil malajský animák Žraloci na s(o)uši (11,9 tisíc diváků), který má velmi podobně udělaný vizuál jako dříve populární Příběh žraloka. Tržby jsou 1,4 milionu korun. Páté místo obsadil v zahraničí mnohem úspěšnější boxerský snímek s roboty Ocelová pěst (27,4 tisíc diváků). Tržby jsou 3,5 milionu korun.

Několik vět o Tarsemu Singhovi

Žebříček severoamerických tržeb podle Boxofficeguru.com

Společnost Summit, která světu objevila Christophera Nolana pokračuje ve své více jak dvoumiliardové sáze Twilight. Aktuální díl vydělal za první víkend v USA spektakulárních 138,2 milionů dolarů! Na dvojce je Happy Feet, které si o úspěchu jedničky může nechat jenom zdát. Tržby 21,3 milionů dolarů věští pro Warner Bros pěkný průšvih. Třetí místo obsadil velkofilm Válka bohů s tržbami 53,1 milionu dolarů. Nutno dodat, že v průběhu týdne se mu návštěvnost opět rapidně zvýšila, díky poklesu Twilightu. Čtyřku má zřejmě naprosto slabomyslná komedie s Adamem Sandlerem Jack a Jill, kterou odmítají i hercovi nejvěrnější. Tržby 40,8 milionů dolarů jsou vzhledem k rozpočtu 80 milionů velkým průšvihem. V Americe se daří Kocourovi v botách, který má zdá se skutečně devět životů. Antonio Banderas si tak připisuje účinkování v megahitu s tržbami 122,4 milionů dolarů. Podobný úspěch se dá očekávat i v Evropě, kde se objeví v nejbližších dnech.

Prequel k Věci objasňuje její podstatu

V úterý byla naše redakce na novinářské projekci prequelu k horrorové Věci (info zde). I k určitým logickým lapsům je to ovšem celkem slušná zábava na sobotní večer a zejména po trikové stránce se tvůrci rozhodli respektovat osmdesátkový vizuál s možností CGI. Každopádně závěrečný obraz pod titulky mé hodnocení hodně navýšil, takže jsem ochotný tolerovat i objektivní průšvihy ve vyprávění. Recenze na Realfilmu se dočkáte jako obvykle ve středu před premiérou.

Temný rytíř

Gary Oldman nemá rád hluk

Marketingové oddělení Batmana, respektive Temného rytíře je v plném nasazení a na svět se dostávají první hodnocení snímku od hlavních představitelů. Gary Oldman si pustil pusu na špacír v americkém Collideru:,,Imaxová kamera je zvláštní věc. Je toho tolik, co dovede zachytit a přitom to můžete jet jenom tak dvakrát odhaduju. Každopádně je strašně hlučná a všechno to vybavení kolem je strašně těžkopádné a dělá kravál. Kameraman musí neustále používat steadycam, protože je těžká a neslyšíte vlastního slova, takže celej film se musí nadabovat. Každopádně je to třetí díl. Konec trilogie. Je to naprosto skvělý příběh a bude to opravdu epos.“

Před soumrakem (2004)

Příští léto vznikne další díl série Před…

Opravdovou radostí mě ale naplňuje zpráva z rozhovoru Ethana Hawkea pro AlloCiné. ,,Od prvního dílu Před úsvitem uteklo 9 let k dalšímu Před soumrakem. Nyní uteklo dalších 9 let a dali jsme se znovu dohromady a v létě natáčíme.“ Scénář naši stáří známí napíší přes zimu a doufejme, že se jim kouzlo podaří zopakovat i potřetí.

Na viděnou u dalších zpráv z filmového byznysu!

Kniha Realfilmu o filmové klasice jde zítra do oficiálního prodeje
Nová verze Sněhurky bude výpravná fantasy
Život je krásný (1946)
Již příští týden půjde do kin český thriller Vendeta a otevíráme diskusi
Tenhle kocourek mlíčko moc nemusí
Restaurovaný legendární Občan Kane na DVD
Vyhlášení soutěže s filmem Jeskyně zapomenutých snů

Sunset Blvd. konečně vychází na DVD
Novinky z magazínu Realfilm.cz
Trojka Fimfára vychází na BluRay a DVD
EXKLUZIVNÍ rozhovor s Peterem Zeitlingerem
EXKLUZIVNĚ – Natočili jsme rozhovor s kameramanem Peterem Zeitlingerem


Exkluzivní rozhovor s Johnem Ottmanem

Rozhovor s Ivanem Trojanem

Přidat komentář

TOPlist