Industry – týden od 7. listopadu

Industry – týden od 17.7.2010

S čtvrtečním dopolednem jsou tady pravidelné zprávy z filmového byznysu. Dnes se podíváme kromě aktuálních tržeb na skandál kolem letošních Oskarů, jak si vlastně vede Tintin, aktuální premiéry a podíváme se na zbrusu nový projekt Tarsema Singhe.

Lovci hlav (2011)

Aktuální premiéry

Jak víte z pondělních upoutávek je tento týden opravdu nabitý na premiéry a můžete si je připomenout v tomto článku i s trailery. Tipem Realfilmu pro tento týden jsou zejména Lovci hlav, jež mají zveřejněnou recenzi. Mimochodem dnes vychází také knižní předloha.

Slavná světová filmová klasika již v prodeji

Kniha Slavná světová filmová klasika

Děkujeme za zájem o knihu Slavná světová filmová klasika, který nás velmi těší. O knihu projevily zájem i knihovny, takže putovala již do celé republiky. Jinak zásilkovým prodejem jsme zjistili, že poštovné a balné jedné knihy stojí 48 korun, které tedy budeme muset připočítat k ceně knihy, jež je 300 korun. Knihu si můžete objednat na emailu: klasika@realfilm.cz. Jinak jsou knihy stále k mání v Praze 1 – Dlouhá 37 – Antik v Dlouhé, Újezd 37 – Antique Újezd, Praze 7 – Heřmanova 27, Bar Bárka a v Muzeu Říčany, Rýdlova 271/14. O dalších místech a akcích, kde bude kniha k dostání budeme informovat.

Viditelný svět (2011)

Gratulace Ivanovi Trojanovi

Gratulujeme Ivanovi Trojanovi k získání ceny za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli ve filmu Viditelný svět!

Skandál na Oskarech

V současné době nejvíce skloňované jméno v americkém showbussinessu je Brett Ratner. Psali jsme o něm v minulém vydání v souvislosti s Oskary a premiérou Mistrovského plánu (info zde). To jsme ovšem nevěděli, co provede v rádiové talk show kontroverzního Howarda Sterna. Ratner šokovaným posluchačům vyprávěl velmi sprosté historky z kategorie páté cenové a především použil několik velmi nevhodných přirovnání na adresu homosexuálů. Je důležité poznamenat, že Americká akademie věd a umění je velmi konzervativní společnost, pořádá charitativní a benefiční večírky, organizuje filmové výstavy v řadě prestižních center, včetně Bílého domu. Výsledek? Ratner rezignoval a vzápětí se stáhl i Eddie Murphy, který se již několikrát nechal slyšet, že moderování Oskarů za vrchol své kariéry rozhodně nepovažuje. Včera ve tři odpoledne nabídku na produkci přijal Brian Grazer (Robin Hood, Kovbojové a vetřelci, Dilema, Výměna,Frost/Nixon), který začal sestavovat nový tým.

Spielberg a Jackson odhalují poprvé animovaného Tintina

Tintin je megahit

Tintin (info zde) je celosvětovým megahitem, a to se ještě ani nezačal hrát v amerických kinech. Po dvou týdnech v evropských a asijských kinech má na svém kontě neuvěřitelných 125,3 milionů dolarů. Vzhledem k tomu, že uvádění ještě stále není úplně masové, máme co do činění s megahitem.

Tržby v českých kinech podle Unie filmových distributorů

Největším hitem minulého týdne je komedie Alice Nellis Perfect Days – I ženy mají své dny (46,5 tisíc diváků), která režisérku vystřelila do výšin takového diváckého zájmu, který ještě ve své kariéře nezažila. Tržby 5,6 milionů korun jsou skvělým startem, gratulujeme! Na dvojce jsou Tintinova dobrodružství (49,9 tisíc diváků) s tržbami 7,6 milionů korun, který byl uveden ještě pár dnů před víkendem. Trojku má skvělý sci-fi snímek Vyměřený čas (10,5 tisíc diváků) s tržbami 1,4 milionu a doufáme, že se ještě řada z Vás vypraví. Na čtyřku klesla komedie Muži v naději (743,9 tisíc diváků), ale po takové době je to stále k neuvěření. Tržby jsou spektakulárních 93,5 milionů korun. Pětici filmů uzavírá novinka Spy Kids 4. Stroj času (5,1 tisíc diváků) s tržbami 0,8 milionu korun.

Tržby v amerických kinech

V amerických kinech je stále nejlepší reklamou pozitivní šuškanda. Ta dopomohla k ohromnému výsledku Kocoura v botách, který neklesl v návštěvnosti a má na svém kontě 75,6 milionů dolarů. U Banderasů je evidentně veselo. Komedie Mistrovský plán si nevede špatně, ale 24,1 milionu dolarů je na spodní hranici očekávání. Zábavná multirasová dvojka Harold a Kumar, které známe v Čechách pod titulem Zahulíme, uvidíme se vrátila třetím dílem ve 3D. Tržby 13 milionů dolarů kopírují víceméně předchozí díly. Další trojka je na čtyřce a tím je další pokračování Paranormal Activity. Tržby 95,2 milionu dolarů jsou spektakulární. Pětici hitů uzavírá zdařilý film Vyměřený čas s tržbami 24 milionů. Zajímavé je, že se filmu podstatně víc daří ve zbytku světa, kde má tržby už dvojnásobné. Filmu se budeme věnovat také v rubrice technika a film.

Několik vět o Tarsemu Singhovi

Tarsemova Sněhurka má konečně název

Včera jsme zmiňovali tvorbu Tarsema Singhe a kromě toho, že brzy půjde do kin jeho opus Válka bohů, tak dokončuje i další film, jež dosud neměl přesný název. Pracovní název Sněhurkový projekt Tarsema Singhe se tak definitivně pojmenoval Mirror, Mirror (Zrcadlo, zrcadlo). První fota jsou opět úchvatná a v hlavních rolích uvidíme Julii Roberts, Lily Collins a Armieho Hammera (Sociální síť). Premiéra bude v březnu a my se k němu jistě ještě vrátíme.

Za týden u industry na viděnou!

Kniha Realfilmu o filmové klasice jde zítra do oficiálního prodeje
Vyhlášení soutěže s filmem Jeskyně zapomenutých snů

Sunset Blvd. konečně vychází na DVD
Novinky z magazínu Realfilm.cz
Trojka Fimfára vychází na BluRay a DVD
Chronicle resuscituje éru telekinetických horrorů

EXKLUZIVNÍ rozhovor s Peterem Zeitlingerem
EXKLUZIVNĚ – Natočili jsme rozhovor s kameramanem Peterem Zeitlingerem


Exkluzivní rozhovor s Johnem Ottmanem

Rozhovor s Ivanem Trojanem

Přidat komentář

TOPlist