Lupiči budou v akční komedii Mistrovský plán okrádat svého šéfa

Tower Heist (2011)

V Industry včera zmiňovaný Brett Ratner režisér (trilogie Křižovatka smrti, Červený drak, X-Men 3) se po pohrobkových projektech úspěšných kolegů vrhl na vysokorozpočtovou akční komedii, kde angažoval nejúspěšnější komiky posledních třech dekád.

O projektu Tower Heist se mluví už hodně dlouho a původně se mělo jednat o Dannyho parťáky tvořené černošskými herci. V momentě, kdy se ke scénáři dostal Brett Ratner a hlasitě se u něj smál se rozhodl, že scénář přepíše podle aktuální finanční krize a zkusí oslovit poslední dobou poněkud upozaděného mistra komedie Eddieho Murphyho. Murphy je bez nadsázky komediální génius a podle vynikajícího filmu Dreamgirls dokázal, že je to i skvělý charakterní herec, za což byl odměněn nejen miliony platících diváků, ale i nominací na Oskara. A o čem komedie bude? Přebíráme oficiální synopsi distributora společnosti Bontonfilm.

Tower Heist (2011)

Josh Kovacs (Ben Stiller) je manažerem jednohoz nejluxusnějších rezidenčních hotelů v New Yorku. V jeho nejvyšším patře má byt burzovní titán Artur Shaw (Alan Alda). Ve chvíli, kdy se provalí, že tenhle chlapík zdefraudoval peníze svých klientů, změní se jeho byt na luxusní domácí vězení, kde na něj dnem i nocí dohlížejí agenti FBI. Pro Joshe je to jedna z nejhorších zpráv v životě. I on, spolu s ostatními pracovníky hotelu, patřil ke Shawovým klientům a kvůli jeho machinacím přišel o životní úspory. Na konci temného tunelu přesto svítí světélko naděje. Uvnitř svého apartmánu ukrývá Shaw velmi slušnou finanční hotovost, kterou zatím agenti FBI nedokázali vypátrat. Co nedokážou oni, mohli by zvládnout hoteloví zaměstnanci, kteří „doma“ dokonale znají každý krychlový metr prostoru. Jenže taková loupež potřebuje dokonalý plán a na ten jsou hoši s čistým trestním rejstříkem krátcí. Josh proto nakontaktuje zlodějíčka Slidea (Eddie Murphy), aby se s nimi pustil do téhle Mission: Impossible. Jenže i v „mistrovském“ plánu se můžou objevit trhliny, se kterými ani „mistr tesař“ nepočítal. A co teprve zlodějští učni.

V létě nás příjemně překvapila svižná situační komedie Šéfové na zabití, takže doufejme, že se zatím pozitivní šuškanda ze zámoří naplní a Ratner se dopustí minimálně stejně vtipné komedie jako ve svých začátcích. Na český trailer se podívejte zde.

Scénář: Ted Griffin, Jeff Nathanson
Režie: Brett Ratner
Hrají: Ben Stiller, Eddie Murphy, Alan Alda, Téa Leoni, Matthew Broderick, Casey Affleck

Přidat komentář

TOPlist