Nová verze Sněhurky bude výpravná fantasy

Snow White and the Huntsman

Sněhurku jsme si na plátně zřejmě nejvíce užili v klasické animované verzi od Disneyho. Neznamená to však, že by pro filmaře stále nezůstávala velkou výzvou. Svědčí o tom jak připravovaná verze Tarsema Singhe, tak velmi komplikovaná verze Ruperta Sanderse, kterou si dnes představíme.

Poněkud problematická adaptace Snow White and the Huntsman debutujícího Ruperta SanderseCharlize Theron (CestaZrůda)Chrisem Hemsworthem (Thor) získává první marketingové obrysy. Ve filmu se v roli zlé královny měla nejprve objevit Angelina Jolie (Výměna, WantedSalt) a následně i Winona Ryder (Temný obraz, Dilema, Černá labuť, Dracula). Obě odmítly. Charlize Theron se ovšem role zalíbila natolik, že kvůli ní odmítla i velmi exponovanou postavu v dramatu o Hooverovi od Clinta Eastwooda (VýměnaMillion Dollar BabyGran Torino), kterou nakonec přijala Naomi Watts (Poznáš muže svých snůMullholand DriveVýchodní přísliby).

Snow White and the Huntsman

Podobné problémy nastaly u mužského obsazení pro titulní roli Lovce. Nejprve šla nabídka k Johnny Deppovi (Veřejní nepřáteléMrtvý mužNoční můra v Elm StreetAlenka v říši divůImaginárium Dr. ParnasseZtracen v La Mancha), Tomu Hardymu a Michaelu Fassbenderovi (X-Men: První třída, Centurion, Jana Eyrová). Seriózně o filmu uvažoval Viggo Mortensen (Východní přísliby, Pán prstenůCesta), ale pak z projektu vycouval. To samé Hugh Jackman (trilogie X-Men), který už zněl téměř jako tutovka. Nakonec roli získal charismatický Chris Hemsworth.

A aby toho nebylo málo, tak roli Sněhurky mělo hrát hned šest mladých hereček včetně Dakoty Fanning a Saoirse Ronan (Útěk ze Sibiře). A komu role nakonec připadla? Vcelku nepřekvapivě největší ,,puberťácké“ hvězdě současnosti Kristen Stewart (Útěk do divočiny, Úkryt), která je podle mého výbornou herečkou.

Snow White and the Huntsman

Každopádně scenáristou filmu je nekompromisní Íránec Hossein Amini (Drive), který psal scénář společně s dosud nepříliš známými Evany Daughertym a Spiliotopoulosem. Za kamerou byl australský talent Greig Fraser, co točil vizuálně velmi zajímavý remake Let Me In. Celý projekt pak zaštiťuje zkušený producent Sam Mercer, zodpovědný za všechny filmy M. N. Shyamalana. Film se natáčel letos v létě a premiéra je naplánovaná na 1. června příštího roku. Trailer vypadá velmi slibně, takže se nechme překvapit.

Přehrát trailer

Přidat komentář

TOPlist