Pozvánka na FK Uprchlíci do Muzea Říčany na dnešní večer

Filmový klub RealFilmu - Uprchlíci

Myslíte si, že je něco horšího než srážka s blbcem? A myslíte, že se na tom dají vydělat peníze nebo postavit kariéra? Ale ano. Geniální francouzský komediograf Francis Veber blbce evidentně zbožňuje a 9. listopadu od 19:30 Filmový klub promítne jednu z nejlepších francouzských komedií Uprchlíci, kde excelují robustní Gerard Depardieu a něžný popleta Pierre Richard.

Čerstvě propuštěný bankovní lupič Jean Lucas (Gérard Depardieu) je neuvěřitelný smolař. Jak si jinak vysvětlit to, že v době, kdy si jde jako normální zákazník zařídit své věci do banky je zrovna přepadena. Bankovním lupičem je neuvěřitelný blbec Francois Pignon (Pierre Richard), který potřebuje peníze, aby mohl vychovávat svou malou dcerku. Jako svého rukojmí si vezme samozřejmě Jean Lucase, který je pochopitelně okamžitě považován za viníka.

Klasickou komedii opět uvede krátkým průvodním slovem Mgr. Ondřej Slanina, který prozradí hned řadu zajímavých souvislostí o filmu a jeho tvůrcích. Práva na film jsou zakoupena od společnosti Intersonic a vstupné na celou akci je 65 korun včetně 1 koruny jako povinného příspěvku Ministerstvu kultury České republiky. V rámci večera si můžete zakoupit knihu Slavná světová filmová klasika, jež bude možné nechat i podepsat.

KDY: 9. listopadu 2011
KDE: Muzeum Říčany, Rýdlova 271/14
ZA KOLIK: 65 Kč,-

Přidat komentář

TOPlist