Vyhlášení soutěže s filmem Jeskyně zapomenutých snů

Vyhlášení soutěže s filmem Jeskyně zapomenutých snů

Včera skončila další z našich oblíbených soutěží, která byla tentokráte spojená s nejúspěšnějším dokumentem letošního roku Jeskyně zapomenutých snů 3D a byla připravena ve spolupráci s distributorem snímku společností Artcam, jež dodala do soutěže ceny v podobě 3 DVD z jejich edice náročného diváka.

Posílat odpovědi na tři jednoduché otázky jste mohli až do včerejšího večera a vyhrát jste mohli skutečně zajímavé filmy. Soutěžilo se o celovečerní dokument Dva ve vlně, v zahraničí ohromně přijatý art film Skafandr a motýl a hit z Cannes strhující rumunské drama 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny.

Připomeňme si nejdříve soutěžní otázky:

1) Jako filmařsky magazín si nelze odpustit drzou a troufalou otázku. Který legendární časopis spojuje dvojici režisérů Jeana-Luca Godarda a Francoise Truffauta. Můžete namítnout, že je spojují časopisy dva a pochopitelně uznáme eventuálně oba, ale speciálně ten jeden patří mezi základní filmová periodika již několik desetiletí.

2) Scenáristou filmu Skafandr a motýl je i významný současný dramatik. Zajímá nás jeho jméno a alespoň jeden další film.

3) A poslední otázka je skutečně triviální. Film 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny vyhrál nejprestižnější cenu filmového světa. Jakou?

Správné odpovědi tedy byly následující:

1) Cahiers du Cinéma (uznávali jsme také Gazette du cinéma)

2) Ronald Hardwood (např. Pianista, Oliver Twist a mnohé další…)

3) Zlatá palma v Cannes

A šťastnými výherci se stali následující soutěžící:

1) Stejskal Jaroslav, Vesec – DVD Dva ve vlně

2) Ludmila Kuželová, Křížany – DVD Skafandr a motýl

3) Miroslava Šimková, Liberec – DVD 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny

Všem výhercům gratulujeme a budeme se těšit spolu s Vámi na naši další soutěž!

Vaše redakce

Přidat komentář

TOPlist