Kocour v botách (2011)

Kocour v botách (2011)

USA 2011, Puss in Boots, režie: Chris Miller, scénář: Brian Lynch, David H. Steinberg, Tom Wheeler, Jon Zack, hudba: Henry Jackman, střih: Eric Dapkewicz, hrají: Antonio Banderas, Salma Hayek, Zach Galifianakis, Billy Bob Thornton, Guillermo Del Toro

90 minut, 2.35:1, Digital 3-D a Digitál (2K), Technicolor, barevný

Je časné ráno. Štramácký kocour se právě probouzí vedle pořádné číči a do ruky si opatrně bere klobouk a boty s podpatkem, aby nevzbudil jejího lidského pána. Jenže ouva, podlaha zavrže a kocour se dává na útěk. Výsměšně se posadí na okno a vyhne se první botě, která po něm letí. Té druhé už se ale nevyhne a s kočičím skřekem a za dětského smíchu se řítí k zemi.

Kocour v botách (Antonio Banderas, v českém znění Aleš Procházka) je psanec, téměř desperado, chcete-li, který si objednává v hospodách mléko, výhrůžně mává malým mečíkem a utíká před spravedlností. Na jeho hlavu je totiž vypsána odměna 500 pesos, nebo čeho vlastně. Jenže do problémů se dostal kvůli svému starému příteli Waldovi Alexandrovi Cvaldovi (Zach Galifianakis, v českém znění David Suchařípa), tedy ohromnému vejci – vynálezci a koumákovi, který ho v minulosti zradil.

Jenže Kocour v botách potřebuje nějakou tu zlatku a chlapi v hospodě ho informují o kouzelných fazolích, které mají ve spárech tupí lotři Jack a Jill. Když zjistí, že se k Waldovi přidala i krásná čičina Kitty Tlapička (Salma Hyek, v českém znění Tereza Bebarová ) rozhodne se být milosrdný a dát svému kumpánovi ještě jednu šanci.

Kocour v botách (2011)

Když se ve druhém díle Shreka objevil po boku oslíka Eddie Murphyho kocour v botách s hlasem Antonia Banderase, stal se vzápětí jednou z vůbec nejoblíbenějších dětských postav.   Tvůrci zavětřili potencionální trhák a natočili spin off k sérii o nevrlém Zlobrovi.

Film Puss in Boots natočil režisér trojky Shreka Chris Miller a původně se počítalo, že půjde rovnou na DVD. To ovšem tvůrci ještě netušili, že Antonio Banderas (Kůže, kterou nosímPoznáš muže svých snů) začne marketingovou kampaň sám a zdarma pro své fanoušky. Jednoho krásného dne se vyfotil obklopen kočkami a poslal to na internet. A fanoušci Shreka začali okamžitě žádat o film s jejich oblíbenou postavou.

Kocour v botách (2011)

Tvůrci k Banderasovi vzali i jeho oblíbenkyni Salmu Hayek, která se tak s ním na plátně setkává již popáté! Hlasy ostatním postavičkám propůjčily další herecké, ale i režisérské hvězdy. Uslyšíme tak Guillerma Del Tora, jež je mimochodem i jedním z producentů filmu, Billyho Boba Thorntona (Ples příšer) nebo Zacha Galifianakise (Pařba v BangkokuLítám v tom).

Film je vlastně prequelem k tomu, co se dělo, než se dostal Kocour v botách do party ke Shrekovi a jeho kamarádům. Tvůrci ostatně parodují i slavnou scénu, kdy Banderas mával kordem do kamery a vysekával písmeno Z, kocour dělá však pochopitelně P. Jak už jste si možná přečetli ve včerejším výhledu, tak jsem film navštívil se svým sedmiletým synovcem Máťou, který je cílovou skupinou filmu a film se mu moc líbil. Byli jsme na 3D projekci v multikině v Hostivaři.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist