Ridley Scott odpoutal Prométhea prvním trailerem

Jak jsme Vás celý rok průběžně informovali o novém filmu Ridleyho Scotta, stojí za to si trochu připomenout, o co vlastně jde, když je tady první upoutávka, z které celé Vánoce chrochtáme blahem.

Ridley Scott se svými herci a štábem strávil řadu týdnů v Pinewood Toronto Studios na ploše celých 7 ateliérů natáčením svého epického sci-fi. Mimochodem hned za dveřmi se natáčel remake Total Recall Lena Wisemana (série Underworld, Smrtonosná past 4.0), který se snaží uspět na stejném poli, které před ním dobyl Paul Verhoeven.

Dále Scottův štáb natáčel v Anglii i v původních Pinewood Studios, ale také v hornatých exteriérech skotské vysočiny a na Islandu. Pokud znáte alespoň zběžně antickou báji o Prometheovi přikovaném ke skále, mohou i tyto plánované exteriéry leccos napovědět, především pak to, že nepůjde jen o ryzí hi-tech ateliérovou sci-fi podívanou, jak pevně doufáme.

A o čem film je? Původně to měl být prequel k Vetřelci, ale Ridley Scott při vývoji scénáře přišel na to, že má v ruce něco mnohem originálnějšího a lepšího než předpokračování Vetřelce a na svém osobním twitteru doslova napsal:,, V určitém bodě přípravy tohoto projektu bylo jasné, že Vetřelec se k tomu vůbec nehodí a začal se nám před očima rodit nový svět se svou vlastní mytologií s naprosto originální myšlenkou. Fanoušci poznají narážky na DNA vetřelce, které zůstaly z původního příběhu, ale myšlenky v tomto filmu jsou naprosto unikátní, obrovské a provokativní. Nemohu být více nadšený kvůli tomu, že jsem našel příběh, který jsem hledal a konečně se mohl vrátit k žánru, jenž je tak blízký mému srdci.“.

Autorem příběhu je scenárista Jon Spaiths, který byl přizván k prvnímu draftu scénáře a také Damon Lindelof (seriál Ztraceni), který pomáhal s vytvářením originálního konceptu nového světa.

Ve filmu uvidíte ohromné množství hvězd: Noomi Rapace (Muži, kteří nenávidí ženy,Dívka, která si hrála s ohněmDívka, která kopla do vosího hnízda), Charlize Theron (Cesta, Zrůda, již zítra Pravidla moštárny), Michael Fassbender (Centurion, X-Men: První třída, Jana Eyrová), Idris Elba (Americký gangster) či Kate Dickie. Za kamerou pak stojí Dariusz Wolski (Alenka v říši divůSmrtihlav) a Scottovi dvorní spolupracovníci – výprava: Arthur Max (GladiátorRobin Hood) a kostymérka Janty Yates.

Film je tedy dokončen a v červnu 2012 to vypukne!

Přehrát trailer

Ondra Slanina s přispěním Dana Adama

Přidat komentář

TOPlist