Glenn Close dostala další mimořádnou hereckou příležitost

Ačkoli Glenn Close nikdy Oskara nedostala, patří mezi nejlepší herečky současnosti. K její smůle je většina jejich hereckých výkonů hodnocena zpětně a bohužel se obávám, že toto stigma bude pokračovat i v novince Albert Nobbs, která vznikla v koprodukci Velké Británie a Irska.

Glenn Close (Osudová přitažlivost v knize Slavná světová filmová klasika) hraje v dobovém kostýmním dramatu z Irska 19. století ženu, která se snaží přežít tím, že ze sebe udělá muže. Přes 30 let nosí mužské oblečení a musí přijmout krutý osud, který si sama vybrala a rezignovat na osobní život.

Glenn Close je dokonce spoluautorkou scénáře, který vznikl podle novely George Moorea. Film natočil kolumbijský režisér Rodrigo Garcia, který s Glenn Close slavil už velké úspěchy na televizní obrazovce a natočil již několik ceněných dramat pro kabelové televize, včetně velmi dobře přijatého televizního seriálu In Treatment.

Film měl rozpočet 8 milionů dolarů a ve vedlejších rolí uvidíte i Miu Wasikovskou (Alenka v říši divů, Jana Eyrová, Děcka jsou v pohodě), Brendana Gleesona (Návrat do Cold MountainZelená zóna, V Bruggách) nebo Jonathana Rhyse Meyerse (Match Point – Hra osudu). Film sbírá jednu cenu za druhou a uvidíme, jak nakonec promluví do Oskarových nominací, ale řekl bych, že pokud se všude píše, že Meryl Streep má jistého Oskara za Thatcherovou, pak Glenn Close, Michelle Williams za Marylin Monroe, Emma Stone za The Help a Kirsten Dunst za Melancholii ještě stále nejsou ze hry.

Přehrát trailer

Přidat komentář

TOPlist