84. Oskaři živě na RealFilmu!

84. Oskaři živě na RealFilmu!

84. Oskaři živě na RealFilmu!

LINK 1 >> | LINK 2 >> | update: uvedené linky jsou již samozřejmě neaktivní, takže musíte zkusit štěstí ve video archivech po webu…

1.15 – Dobré ráno, milí čtenáři. Zahajujeme přímý přenos. Co nás dnes čeká? Nejprve mrkněte na přehled nominací.

1.21 – Nechápu, proč bez videa sledovat dění na červeném koberci. Nicméně, přece jenom nějaké video máme. Připomeňte si vtipnou upoutávku na letošní udílení cen i s historií volby moderátora. Vzpomínáte ještě, že letos měl Oskary uvádět Eddie Murphy?

1.32 – Specialitou letošních Oskarů je bezesporu Kenneth Branagh, který loni u diváků bodoval s režií filmu Thor. Na Oskara je letos nominovaný za vedlejší herecký výkon ve filmu Můj týden s Marilyn. Vtip je v tom, že Branagh už byl nominovaný za krátký film, režii, adaptovaný scénář a hlavní mužskou roli. Řada kolegů si říká, za co bude nominovaný příště? Že by si koupil maskérský kufr se šminkami?

1.55 – Jestliže Sacha Baron Cohen dělá objektivně geniální PR, pak proč mu nepomoci v jeho snažení. Trailer k jeho nové komedii, kterou nekompromisně propaguje v rámci letošních Oskarů je tady.

Přehrát trailer

2.13 – Každý o tom hovoří a my nemůžeme být výjimkou. Nejžhavější kandidát na vítězství je film Umělec, byť nedosáhl nejvyšší mety v branži – jednoznačně pozitivní recenze v New York Times. Jinak film měl premiéru minulý víkend i u nás a za první víkend ho vidělo 2420 diváků, kteří zaplatili 330 732 korun na vstupném, což stačilo na 13. místo. Na nejvážnějšího kandidáta na Oskara nic moc, co říkáte?

2.20 – V souvislosti s Meryl Streep a jejím nominovaným filmem Iron Lady musím zmínit i vtipný a docela ostrý gag Stevea Martina:,, Meryl Streep byla nejčastěji nominovanou herečkou na cenách akademie, což znamená, že i nejčastěji prohrála.“

2.26 - Možná stojí za to zmínit, že dnešní přímý přenos pro vás tvoříme ve dvojici Ondra Slanina a Dan Adam. Ondra obstarává texty a Dan připravil grafiku a hledal další podklady důležité pro přenos.

2.30 – A je to tady. Morgan Freeman představitel Boha nebo hlavní role ve Vykoupení z věznice Shawshank zahajuje Oskary!

2.36 – O.K, tak parodické video se příliš nepovedlo, takže uvidíme, co stand up comedy.

2.38 – První skvělý zásek Billyho Crystala:,,Není nic lepšího při globální ekonomické krizi než pozorovat bandu milionářů, jak si předávají zlaté sošky.“

2.42 – Prvního Oskara za kameru předává Tom Hanks – vítězem je Robert Richardson – Hugo!

2:44 – je tady jako druhá kategorie výprava – vítězem je opět Hugo. Cenu si odnáší Dante Feretti a Francesco Lo Schiavo.

2.53 – Vtipy zatím nic moc, ale sestřihy jsou jako obvykle slušné.

2.54 – Oskara za nejlepší kostýmy oznamují krasavice Cameron Diaz a Jennifer Lopez. Oskar jde za film Umělec – Mark Bridges. první nominace a je to tady:-)

2.57 Oskar za nejlepší make-up poputuje na polici tvůrců filmu Železná lady! (Mark Coulier a J. Roy Helland)

3.04 Sandra Bullock pohovořila německy:-) Oskara za nejlepší zahraniční film si odnáší nepřekvapivě Rozchod Nadera a Simin.

3.09 Za zvuků Batmana přichází Christian Bale předat dalšího Oskara herečce za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli. Vítězkou je Octavia Spencer za film Černobílý svět a přichází první dojemné okamžiky včetně nikoli pouze pomyslných slziček štěstí:-)

3.21 Právě se vysílá video pro opravdové fajnšmekry, kterým je parodie na testovací projekce, kde obecenstvo griluje sledovaný film. Na přetřes se dostává Čaroděj ze země Oz.

3.22 Komici Bradley Cooper a Tina Fey předávají Oskara za střih. Putuje americké verzi filmu Muži, kteří nenávidí ženy. Pánové to evidentně nečekali:-)

3.25 Oskar za střih zvuku má film Hugo. Je to již třetí Oskar!

3.28 Oskar za zvukový mix má opět Hugo!

3.44 Oskar za nejlepší celovečerní dokument Undefeated.

3:50 Nejlepší animovaný filmRango, režie: Gore Verbinski


3.57 Emma Stone a Ben Stiller vyhlašují nejlepší vizuální efekty. A jednoznačně vtipně:-). Vítězem je zatím favorit večera Hugo.

Christopher Plummer a Ewan McGregor jako otec se synem

4.02 Christopher Plummer se konečně dočkal Oskara za nejlepší vedlejší herecký výkon v úspěšném filmu Beginners. Gratulujeme a standing ovation je naprosto na místě! Plummer řekl v děkovné řeči:“You’re only two years older than me, darling. Where have you been all my life?“ – Seš jenom o dva roky starší než já, miláčku. Kde´s byl celý můj život?“

4.16 Cenu za nejlepší hudbu získává Ludovic Bource za film Umělec. Tak nevím, uďo:-) Vzhledem k absenci prokazatelně lepších soundtracků je však Bource celkem v pohodě.

4.19 Nejlepší píseň je z otřesného filmu Muppeti. Man or Muppet. Před pár lety řekl dobrou hlášku, tuším Jon Stewart, na vyhlašování Oskarů:,, Jsem nesmírně rád, že film Norbit dostal Oskara. Akademici příliš často ignorují špatné filmy.“

4.27 Angelina Jolie vyhlašuje nejlepší adaptovaný scénář. Tak konečně mají Oskara – Děti moje:-)

4.31 A je to tady! Jak jsem říkal! Woody Allen naprosto po právu vyhrává Oskara za nejlepší původní  scénář s filmem Půlnoc v Paříži!

4.50 V krátkometrážní tvorbě letos bodují tyto tři filmy v těchto kategoriích. The Shore (krátkometrážní hraný film), Saving Face (krátkometrážní dokument), The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore (krátkometrážní animovaný).

4:54 Michael Douglas jde ohlásit nejlepšího režiséra. Je jím neznámý režisér Michel Hazanavicius za film Umělec. Připomeňme si tohle zajímavé video.

5.12 Při průběžném sledování přenosů z různých zemí i úroveň domácích a zahraničních přenosů se nelze zbavit dojmu, že se letos novináři rozdělili do dvou skupin. Na ty co film Umělec rádi mají a na ty, kteří ne. Každopádně někdo na BBC film i herce evidentně rád nemá.

5.18 Oskara ze herecký výkon v hlavní roli si odnáší z rukou Natalie Portman francouzský umělec a herec  Jean Dujardin.

5:30 Měl jsem si vsadit. V momentě, kdy jde o ztvárnění někoho z britské smetánky, dostane představitel Oskara. Meryl Streep dostává Oskara za ženský herecký výkon v hlavní roli za snímek Železná lady a pokračuje v tradici Colina Firtha a Helen Mirren.

5:36 A Oskara za nejlepší film získává snímek Umělec, za jehož brilantním PR stojí opět duo bratrů Weinsteinů, stejně jako loni.

5:39 Milí čtenáři, děkujeme za pozornost a užijte poněkud krušný start do nového pracovního týdne!

3 Diskuse

  1. Ondra Slanina napsal:

    Máš recht, Dane. Zrovna se začínám vzpamatovávat před rachotou, nicméně z celého večera mám s odstupem času docela pozitivní dojem. Humor letos nebyl tak trapně křečovitý a odkazoval ke zlaté éře Hollywoodu. Diváci se celkem bavili a během večera bylo i pár zajímavých momentů, třeba když Sacha Baron Cohen vysypal obklopen lepými děvami popel Kim Čong Ila na moderátora na červeném koberci, čemuž se strašně smál Steve Martin a vtipně to komentoval. Je to jenom show:-)

  2. Roman Potoczný napsal:

    Díky za pěkný průřez předáváním letošních Oscarů … „Děti moje“ jsem trefil, hudba mě zklamala již v nominacích, „Hugův“, Streepové i Allenův úspěch byl očekávaný a tak zbývá jen „po ostravsku“ povzdechnout, co to je „kurva“ za film, ten „Umělec“? :-) … Jakmile to bude možné, nepromarním šanci to vidět, protože už dlouho nebyl na Oscarech tak protěžovaný tak radikálně umělecky zaměřený film … Pokud mě paměť neklame, tak naposledy jsem nechápal úspěch filmu „Poslední císař“ od Bertollucciho …

  3. Ondra Slanina napsal:

    Tak už známe tržby z oskarového víkendu a jednoznačným vítězem jsou Děti moje, kterým stoupla návštěvnost ze všech oskarových titulů nejvíce. Umělec sice ještě pohořel, ale uvidíme příští týdny, jak si povede. Každopádně filmu Smrt čeká všude Oskary na rozdíl od Avataru vůbec nepomohly. Půlnoc v Paříži už je v USA na nosičích a tam je megahitem, takže opět se ukazuje, že dobré kritiky a mediální humbuk nejsou pro filmový byznys zdaleka všechno:-) Ono totiž ve finále platí jediné, jedině divák rozhodne, který film je dobrý. Pro zajímavost nejnavštěvovanějším titulem v USA byl drsný akční film o amerických NAVI Seals s recenzemi naprosto mizernými:-)

Přidat komentář

TOPlist