Denzel Washington a Ryan Reynolds září v novém hitu Safe House

Filmový trh se opět začíná probouzet a důvod je nabíledni. V novém roce se zkrátka objevují pěkné filmy. Místo akčních rutinérů vane svěží vítr a někteří pánové skládají reparát, že McG? Zdá se, že po tomto víkendu je dobré si zapamatovat jméno Daniel Espinosa.

A kdo, že to je? Inu, mladý švédský režisér (35 let), který si tento víkend bude evidentně dobře pamatovat. Jeho hollywoodský debut Safe House totiž zaujal jak nad poloviční skupinu amerických kritiků, tak zejména diváky.

Matt Weston (Ryan Reynolds) sice pracuje u CIA, ale přesto se pekelně nudí. Jeho pověřením je spravovat tajné vězení CIA v Kapském Městě, v němž dosud nebyl nikdo intervenován. Zdá se však, že jeho první vězeň bude první liga. Tobin Frost (Denzel Washington) je bývalý elitní agent amerických tajných služeb, který začal před lety pracovat proti svým kolegům. Prodával informace každému, kdo o ně projevil zájem a zaplatil dostatečnou sumu, vraždil bývalé kolegy, dodával materiální podporu teroristickým režimům po celém světě a než se ho podařilo dopadnout, uběhlo téměř deset let. Po pár hodinách je na přísně utajený objekt provedený útok. Weston na poslední chvíli i s Frostem z objektu uteče. Oba muži se tak stanou nedobrovolnými spojenci ve snaze přežít. Jisté je jen to, že v téhle hře se fair play nenosí.

Vedle již zmíněných pánů ve filmu dále hrají Vera Farmiga (Zdrojový kód, Skrytá identita, Lítám v tom), Brendan Gleeson (Návrat do Cold mountain, Zelená zóna, V Bruggách), Sam Shepard a po delší pauze se vrací Robert Patrick. Pod produkcí je podepsán Scott Stuber, jenž je zodpovědný za celkem slušné Království nebo Vlkodlaka, ale i za pár naprostých šíleností. O vizuální stránku se postaral zkušený harcovník špionážních filmů Oliver Wood (Bournova trilogie). Film pak vznikl pod křídly studia Universal, které se evidentně vzchopilo!

Premiéra v Čechách je naplánována na 16. února a distributorem je Bontonfilm. Lidoví kritici z csfd.cz se už opět vyzpovídali v procentuálních hodnoceních svým klávesnicím (týden před premiérou má film 55%), nicméně podstatně reprezentativnější vzorek na imdb.com je mnohem smířlivějších 7.2 (v USA byla premiéra před pár dny).

Přehrát trailer

Přidat komentář

TOPlist