Tohle je válka! (2012)

This Means War, USA 2012, režie: McG, scénář: Timothy Dowling, Simon Kinberg, kamera: Russel Carpenter, hudba: Christophe Beck,  hrají: Reesee Witherspoon, Chris Pine, Tom Hardy, Til Schweiger, Angela Basset, Chelsea Handler

2.35:1, formát: 35 mm, filmové kopie: D-Cinema, 96 minut, barevný, distributor: Bontonfilm

Dva špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR (Chris Pine), jsou kamarádi na život a na smrt. To ovšem pouze do doby, než se oba zblázní do jedné a téže slečny – Lauren Scott (Reese Witherspoon). Kariéristka Lauren je sice ve svém pracovním životě úspěšná, ale její milostný život je jedna velká katastrofa. Poté, co ji nechá přítel, kvůli kterému se přestěhovala z milované Atlanty, nemá na randění a hledání nového vztahu ani pomyšlení. S tím se ale nespokojí její praštěná kamarádka Trish (skvělá Chelsea Handler), která ji proti jejímu vědomí umístí na seznamku její velmi lascivní seznamovací inzerát. Na internetu se seznámí se sympaťákem Tuckem a domluví si s ním rande. Aby to ale neměla tak jednoduché, ve videopůjčovně se jí do cesty připlete i pohledný hezoun FDR. Lauren se rozhodne randit prozatím s oběma, samozřejmě bez nejmenší potuchy, že oba kluci jsou nejlepšími kamarády a navíc top agenty CIA.


Tuck a FDR doposud žili život jako v Bondovce – plný zbraní, rychlých aut i krásných žen, které až dosud nikdy nebrali příliš vážně. Tentokrát jsou ale oba přesvědčeni, že našli tu pravou. Zjištění, že se oba zamilovali do stejné dívky, jim ovšem jejich přátelství tak trochu pokazí. I když se dohodnou, že si půjdou z cesty, a Lauren neřeknou, že se znají, nebyli by to správní agenti, aby se vzdali své vysněné dívky tak snadno. Na řadu přichází série promyšlených špiónských útoků s jediným cílem – co nejvíce ztrapnit a zkazit rande toho druhého. Jak tato stále se stupňující bitva dopadne a pro koho se Lauren nakonec rozhodne?


,,Omlouvám se divákům za čtyřku Terminátora. S odstupem času vím, že to byla chyba.“ Jak asi tušíte, tato slova pronesl režisér McG a i když přitom neslzel a neutíral si oči krajkovým kapesníčkem, pak mu v redakci jeho pokání věříme a nutno dodat, že mu posíláme velkou gratulaci. Jeho filmová tvorba dosud za tou seriálovou (seriály, které znáte z Prima Cool – Chuck a Supernatural) výrazně pokulhávala a upřímně neznám nikoho, kdo by si pouštěl opakovaně Charlieho andílky jako nějaký zdařilý film. Troufám si ovšem tvrdit, že u filmu Tohle je válka toto platit nebude, protože Tohle je válka je akční špionská romantická komedie, která už hrozně dlouho nebyla v kinech v tak dobrém provedení.

Pages: 1 2

1 komentář

  1. Roman Potoczný napsal:

    Upřímně, moc netuším za co se McG omlouval. „Tohle je válka“ jsem zatím neviděl a asi ani neuvidím, moc teď nemám na virtuání romantiku chuť, ale Terminátor IV byl dle mého názoru fajn, rozhodně lepší, než trojka, která se neuměla rozhodnout mezi parodií a vážně míněných filmem. Myslím, že IV prima navázala na první dva díly a ukázala cestu, kam další osudy terminátorů (jelikož k tomu nejspíš dojde) směrovat. V mých očích se McG Terminátorem po příšerných „Andílcích“ docela rehabilitoval a občas, když mám chuť, tak si IV na velké obrazovce z Blueraye užívám …

Přidat komentář

TOPlist