Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Simon Pegg a Nick Frost vrací úder!

Velká Británie, Hot Fuzz 2007, režie: Edgar Wright, scénář: Edgar Wright, Simon Pegg, kamera: Jess Hall, hudba: David Arnold, střih: Chris Dickens, hrají: Simon Pegg, Nick Frost, Timothy Dalton, Jim Broadbent, Paddy Considine, Steve Coogan, Martin Freeman

121 minut, 2.35:1, 35 mm, barevný

Nicholas Angel (Simon Pegg) je nejvýkonnějším strážníkem londýnské policie a proto ho nesnáší celé oddělení. Elitní policista je proto převelen do malého městečka s nízkou kriminalitou, kde se dlouho nic nestalo. Angel je brzy vzorem lehce pomalého strážníka Dannyho Buttermana (Nick Frost), který miluje akční ,,buddy movies“. Je nasnadě, že Angel brzy objeví zločin i tam kde není, jenže poklidné městečko má malé tajemství…

Britská komedie. Slovní spojení, které v devadesátých let uhranulo celý svět a přivedlo mezi elitní hvězdy Hugh Granta (Jak na věc). V následujících letech se ostrovní velmoc začala specializovat na mimořádně velkolepé romantické komedie a gangsterské filmy. Z této škatulky však vyčnívá autorské duo Edgar Wright a Simon Pegg (Star Trek). Oba pánové po úspěšné kariéře v televizi natočili parodii na zombie filmy Shawn of the Dead, která zaujala jak diváky a kritiku. Film Jednotka příliš rychlého nasazení je britskou komedií odehrávající se na venkově, která si utahuje z filmů Mizerové II a Bod zlomu (Point Break). Tvůrci šli dokonce tak daleko, že vymýšleli i velmi specifická příjmení, které český dabing poněkud přehlédl a ubral snímku další komickou rovinu.

Výsledkem je tak neuvěřitelně vtipná suchá komedie (třeba tady) plná opravdu černého humoru, kde podle gusta autorů stříká krev proudem a přitom nepřestává bavit. Navíc se podařilo skutečně lahůdkové obsazení a v cameo rolích se kromě britské komediální elity objeví i Peter Jackson a Cate Blanchette (Královna Alžběta, Podivuhodný příběh Benjamina Buttona, Pán prstenů).

Vtipnou zajímavostí je, že na prvním americkém promítání v Dallasu film uváděl veterán akčního filmu Dolph Lundgren (Postradatelní). Kdo má tento humor rád bude si Jednotku příliš rychlého nasazení opravdu užívat. Film se stal mezinárodním hitem.

Film se nejčastěji hodnotí číslem 8 a nejvíce se líbí mužům 18-29 let. Realfilm snímek vřele doporučuje ke zhlédnutí.

Přehrát trailer

Přidat komentář

TOPlist