Bez kalhot (2012)

Magic Mike, USA 2012, režie, kamera a střih: Steven Soderbergh, scénář: Reid Carolin, hrají: Matthew McConaughy, Channing Tatum, Olivia Munn, Alex Pettyfer, James Martin Kelly, Cody Horn

110 minut, 2.35:1, REDCODE RAW (5K), barevný

Americký režisér Steven Soderbergh (NákazaTraffic nadvláda gangůDannyho parťáci) točí filmy jak na běžícím páse. Jen za poslední rok šly do kin hned dva jeho snímky, precizní Nákaza a béčkový Zkrat a letní filmová sezóna otevírá jeho nejnovějším filmem Bez kalhot.

Mike (Channing Tatum) je třicetiletý muž, který přes den pokrývá střechy, umývá auta a po nocích se stává vášnivým snem všech ženušek v celém L. A. Má přezdívku Magic Mike a je hvězdou striptérského klubu Xquisite. Čím víc ho dámy milují, tím víc peněz utratí a tím šťastnější je majitel klubu Dallas (Matthew McConaughey). Jednoho dne během obvyklé pokrývací šichty narazí hlavní hrdina na devatenáctiletého Kida (Alex Pettyfer) a spatří v něm „taneční“ potenciál a shodou okolností se Kid objevuje před rozbouřeným davem fanynek a s pouhou improvizací podpořenou velkou dávkou přirozené nevinnosti (asi nejlepší a nejvtipnější scéna z filmu, hudba od Madony Like a Virgin zde funguje na jedničku) exceluje.

Mike zasvěcuje Kida do nočního života striptérů, který je plný sexu, alkoholu, zábavy, drog a nekonečných večírků. Mike začne považovat Kida za svého mladšího bratra a mimo jiné také poznává Kidovu sestru Brooke (Cody Horn), do které se záhy zamiluje. Mike má tajný sen, vysněnou práci a na její realizaci šetří celou striptérskou kariéru, jenže nic není tak růžové, jak se zdá…

Bez kalhot je volně inspirován životním příběhem herce Channinga Tatuma, který několik měsíců skutečně pracoval jako striptér. Ovšem podle tvrzení hlavního aktéra filmu nejsou postavy inspirovány skutečnými osobami a příběh je ryzí fikce.

Pages: 1 2

3 Diskuse

  1. petr9852 napsal:

    Skvěla recenze Děkuji .Na film pošlu nepřatele

  2. Ondra Slanina napsal:

    Film Bez kalhot je slušné komedie/drama a po řemeslné stránce mu nelze vytknout opravdu nic. Herecké výkony jsou velmi slušné a jelikož film měl od začátku ambice vydělat peníze, Soderbergh navozuje svou pohodovou atmosféru, kterou si osvojil v Dannyho parťácích. Dámy tento film určitě osloví a jistě neurazí ani pány. Tržby téměř 200 milionů dolarů vyvolaly spekulace o pokračování, dočkáme se ho?

  3. LorenzoBop napsal:

    photo storage app

Přidat komentář

TOPlist