Bournův odkaz (2012)

Bourne Legacy USA 2012, režie: Tony Gilroy, scénář: Tony Gilroy, kamera: Robert Elswit, hudba: James Newton Howard, střih: Gilroy, hrají: Jeremy Renner, Rachel Weisz, Edward Norton, Stacy Keach, Scott Glenn, Joan Allen, David Strathairn, Albert Finney

2.35:1, 35 mm, 135 minut, barevný,

distributor v ČR: Bontonfilm, vyrobil Universal

Aaron Cross (Jeremy Renner – Mission Immposible: Ghost ProtocolThorMěsto,Smrt čeká všude) je podroben na Aljašce zvláštnímu výcviku v novém vojenském ultratajném programu OUTCOME, který využívalo Ministerstvo obrany. Cross musí každých několik hodin sníst dvě pilulky, modrou a zelenou. Je to voják, plní rozkazy a neptá se samozřejmě proč. Po pár minutách se potká s člověkem, který by měl být zřejmě jeho spojkou. Jenomže místo odpovědí je jeho společník jak tajemný hrad v Karpatech a Cross není stejně jako divák o mnoho moudřejší.

Plukovník ve výslužbě Eric Byer (Edward Norton – Až vyjde měsícLid versus Larry Flynt,Prvotní strach) je ředitel agentury, NRAG, která se pohybuje v samém srdci Bournova vesmíru a nabízí vládě tyto tajné programy v éře po 11. září. Nějaký dement umístil na youtube dva vysoce postavené špiony, které známe z přecchozích dílů, jak si notně posilněni alkoholem dělají srandu ze špionáže. Byer nemá tento druh humoru příliš v lásce a vzhledem k tomu, že vidí, jak se vše hroutí jak z domeček karet rozhodne se celý program ukončit a zamést stopy.

Do ohrožení se tak dostane i Dr. Martha Shearing (Rachel Weisz – MumieJak na věcFontána), která pracuje pro mamutí farmaceutickou firmu Candent. Rozhodně se o ní nedá říct, že by nevěděla o tom, že se podílí na špíně, nicméně v momentě, kdy má být odstraněna i ona bude muset své určité postoje přehodnotit. Cross si jí velmi dobře pamatuje ze zahájení programu, protože to byla právě ona, která mu pilulky předávala. Karty jsou rozdány.

Člověk, který je zodpovědný za vyprávění příběhu série o Bournovi Tony Gilroy (Ďáblův advokát,Michael ClaytonNa odstřelBournova trilogie) byl vybrán i pro režii čtvrtého pokračování a dlužno dodat, že celá série dosud vydělala celosvětově téměř miliardu dolarů a po zhlédnutí nového filmu se neobávám, že by měla jen tak skončit. (Připomeňte si článek z rubriky Pod povrchem o natáčení filmu)

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist